reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Şok Diyet Listeleri Hızlı Kilo Vermenin Zararları

Zayıflama Şok Diyet Listeleri Hızlı Kilo Vermenin Zararları konusunu yazdır Şok Diyet Listeleri Hızlı Kilo Vermenin Zararları konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: Zayıflama Bilgileri   
Bu makale 27-06-2010 tarihinde saat 14:55:11 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 3841 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Bazı diyetler yağ ve protein içermektedir. Karbonhidratların şişmanlığın sebebi olduğu ve onların tüketilmesinin yanlış olduğu mantığından yola çıkar.

Bu tarz diyetlerde şeker ve nişasta yoktur. Yani,  makarna, pilav, ekmek, hamur işleri bu diyet listesinde yer almaz. Kişi sınırsız ve yağ tüketir. Bu diyet, kişiye sınırsız yeme imkanı verdiğinden, çok kişi tarafından uygulanır.

Bu şekilde bir beslenme yanlıştır çünkü günlük almamız gereken karbonhidratlar devre dışı bırakılmıştır.  Karbonhidratlar, günlük almamız gereken kalorinin %55-60’ını oluşturur.

Bu tarz bir beslenme, yani aşırı protein ve yağ alımı, trigliseridin ve kanda kolesterol oranının yükselmesine sebep olur. Damar sertliği, yüksek tansiyon  ve kalp hastalıklarına davetiye çıkarır.Vücutta artan ürik asit yüzünden, gut hastalığına yakalanma ihtimali artar. Böbrek fonksiyonları etkilenir. Sonuç olarak, bu tarz bir diyet sağlıklı değildir.

Uygulamamanız gereken bir başka diyet ise, protein zengini diyetlerdir. Bu diyetler et, tavuk, balık, deniz ürünleri ve yağsız peynir içerir. Buna ilave olarak yağsız salata ve yağsız haşlanmış sebze eklenir.

Yağ ve karbonhidrat alımı son derece kısıtlıdır. Ayrıca bu tarz diyetlerde kalori kısıtlaması da bulunur. Normal şartlarda ihtiyacın altında kalori alındığında kilo vermek sorun olmaz. Ancak bu  tarz diyetleri uzun süre uygularsanız, kan yağları yükselecektir.

Doktor kontrolü olmadan yapılan bu tarz diyetler, vitamin, mineral eksikliğine ve beslenme bozukluklarına sebep olur.

Önemli olan ne kadar kilo verdiğiniz değil, sağlığınızı koruyarak ve sağlıklı beslenerek kilo vermenizi sağlamaktır. Bu yüzden, kilo sorununuz varsa, mutlaka doktor kontrolünde bir programa başlayın.

Şok Diyet Listeleri Hızlı Kilo Vermenin Zararları başlıklı bu makale 27-06-2010 tarihinden itibaren 3841 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Şok Diyet Listeleri Hızlı Kilo Vermenin Zararları

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Şok Diyet Listeleri Hızlı Kilo Vermenin Zararları Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.