reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Ne Kadar Kalori O Kadar Kilo

Zayıflama Ne Kadar Kalori O Kadar Kilo konusunu yazdır Ne Kadar Kalori O Kadar Kilo konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: Zayıflama Bilgileri   
Bu makale 09-07-2009 tarihinde saat 22:56:29 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 7014 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Yetişkin bir kadının günlük kalori ihtiyacı 2200-2400 kalori arasında değişmektedir. Eğer ihtiyacınızdan fazla kalori alıyorsanız, vücut tarafından depolanmaya başlar. Böylece kilo almış olursunuz.

Farkında olarak beslendiğinizde hayalinizdeki kiloya ulaşabilirsiniz. Sofranızdaki her yiyeceği tüketmeden önce sorgulamak ve doğru yargılamak kolayca kilo vermenizi sağlar.

Kalorisi yüksek yiyecekleri seviyorsanız kendinizi bir anda mahrum bırakmayın. Ara sıra kendinize ikramda bulunun ve sevdiğiniz yiyeceğin tadına bakın. Siz yemedikçe beyniniz daha çok yemek isteyecek ve iradenizi yenildiğiniz ilk an yüksek miktarda yüksek kalorili yemiş olacaksınız.

Tere yağ, krema, yağ oranı yüksek peynir gibi gıdaları yavaş yavaş azaltırsanız diğer yiyecekleri yemeye devam edebilirsiniz. Kalorisi daha düşük yiyecekler formda kalmanıza yardımcı olur.

Dinlenirken ya da uyumadan önce yemek yememeye özen gösterin. Uyumadan 2 saat önce yediğiniz herşeyi vücut depolar. Çünkü vücut kendini dinlemeye almıştır. Kalori yakmak için enerji harcamaz.

Farkında olmadan kalori kaynağı haline gelmiş içecekleri azaltmak kilo vermenize yardımcı olur. Asitli ve gazlı içecekler, kremalı kahvelerin kalori yüksektir ve kilo almanıza neden olur.

Bir gün içinde mutlaka en az 3 öğün yemek yemeye özen gösterin. Bir öğünü atladığınızda diğer öğünde daha fazla yemek yersiniz. En ideali sık ama az yemek yemektir. Günün en önemli öğünü kahvaltıyı doyurucu şekilde yaptığınızda bir sonraki öğünlerde daha az yemek yersiniz.

Çok açken market alışverişine çıkmayın. Normal zamanda yemeyeceğiniz yiyecekleri açken satın alabilirsiniz. Kalorisi yüksek yiyecekler kalenizden içeri girdiğinde midenize de girecek demektir. Hafif bir yemek yedikten sonra kendinize bir alışveriş listesi hazırlayın. Listenize sadık kalarak alışverişinizi tamamlayın

Ne Kadar Kalori O Kadar Kilo başlıklı bu makale 09-07-2009 tarihinden itibaren 7014 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Ne Kadar Kalori O Kadar Kilo

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Ne Kadar Kalori O Kadar Kilo Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.