reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


İdeal Kilo Hayal Değil

Zayıflama İdeal Kilo Hayal Değil konusunu yazdır İdeal Kilo Hayal Değil konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: İdeal Kilo   
Bu makale 18-07-2009 tarihinde saat 04:16:38 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 2908 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Daha önceden çeşitli sebeplerle aldığınız birkaç kilo hayatınızı kâbusa mı çeviriyor? Beslenme alışkanlıklarınızda yapacağınız doğru değişimler hayalinizdeki ideal kiloya ulaşmanıza, istediğiniz kıyafetleri giymenize yardımcı olacak.

Yüksek yağ içeren yemekleri hayatınızdan çıkarın.

Yağlı yiyecekler midede uzun süre kalır, kana geç karışır. Halsizlik ve rehavete yol açar. En çok yağlanmanın görüldüğü göbek ve basen bölgesini olumsuz etkiler. Yemeklerinizde az miktarda sıvı yağ kullanmaya özen gösterin.

Beyaz ekmek tüketme alışkanlığınızdan vazgeçin.

Kepekli ya da çavdarlı ekmek yemeye başlayın. Beyaz ekmeğin içeriğindeki karbonhidrat vücut tarafından depolanır, kilo alımıyla birlikte enerji düşüklüğüne neden olur. Canınız ekmek yemek istediğinde bir yudum süt içerek bu isteği bastırabilirsiniz.

Her gün yüksek oranda demir içeren gıdalarla beslenin.

Kuru kayısı, bakla, tahıl ürünleri, kuru üzüm ve kırmızı et demir açısından zengin besinlerdir. Özellikle kadınların regl dönemlerinde kaybettikleri kan, sağlıklarının bozulmasına neden olur. Kan kaybıyla birlikte yaşanan demir eksikliği hem görünüm hem de sağlığınızı olumsuz etkiler.

Aç kalarak kilo vermeye çalışmak doğru değildir.

Gün içerisinde az ama sık yemeye özen gösterin. Günlük kalori ihtiyacı 2200 ve 2400 arasındadır. İhtiyacınızdan az ya da fazla kalori almak kilo kontrolünü zorlaştırır. Eşit dağılım sağlamaya çalışarak günlük kalori ihtiyacınızı karşılayın.

Alkol ve kahve tüketimi kilo almaya neden olabilir.

Kalorisi yüksek alkol ve biralar kilo aldırmanın yanı sıra vücuttaki suyu tutarlar. Ödem, selülit gibi olumsuzluklara neden olurlar. Kahve içmeyi seviyorsanız günde 2 fincanla kendinizi sınırlayın. Dengeyi sağlamak için günde 2 litre su için. Canınız kahve ya da alkol istediğinde elinizi suya uzatın.

Tek tür gıdayla beslenmek hem sağlığınızı hem kilo kontrolünü riske atar.

Sadece lahana çorbası sadece salata ile beslenmek başlangıçta kilo verdiriyor gibi görünse de ilerleyen dönemlerde sorun haline gelebilir. Beslenme planınızı tüm besin gruplarını kapsayacak şekilde hazırlayın. Süt ürünleri, sebze, meyve, et ürünlerini gün içine eşit dağılacak ve uygun porsiyonlarda tüketin.
Spor yapmak için vakit bulamıyorsanız günlük hayattaki fırsatları değerlendirin. Asansör yerine merdivenleri kullanın. Taksi ya da araba yerine kısa mesafelere yürüyerek gidin.

İdeal Kilo Hayal Değil başlıklı bu makale 18-07-2009 tarihinden itibaren 2908 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: İdeal Kilo Hayal Değil

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


İdeal Kilo Hayal Değil Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.