reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Çikolata Kolestrol Yapar Mı?

Zayıflama Çikolata Kolestrol Yapar Mı? konusunu yazdır Çikolata Kolestrol Yapar Mı? konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 08-09-2011 tarihinde saat 12:53:32 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 986 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Yeni bir araştırmada çikolata üzerine. Koyu renk (bitter) çikolataların içerisinde bulunan bir maddenin diyabet hastalarında aşırı yüksek kolesterol seviyelerinin dengelenmesine yardımcı olabileceği iddia edildi.Polifenol açısından zengin çikolataların, kalp rahatsızlığı riskinin azaltılmasına fayda sağlayacağı yolunda zaten bazı araştırmalar bulunuyordu.

Hull Üniversitesi’nden araştırmacılar ise bu içeriğin yoğun olduğu çikolata verilen bazı diyabet hastalarında kolesterol seviyesinin düştüğünü belirledi.

Diyabet hastaları açısından yüksek kolesterol seviyesi ciddi bir sorun oluşturuyor, zira kalp hastalıkları riski yükseliyor.

Araştırma kapsamında tip 2 diyabeti olan 12 deneğe, 16 hafta boyunca polifenol içeriği artırılmış çikolata verildi.

Deneklerde kolesterol seviyesinin dengelendiği, iyi kolesterollerin yükselmeye başladığı gözlendi.

Araştırmayı yöneten Profesör Steve Atkin, tip 2 diyabet hastalarının dengeli beslenme ve yaşam tarzının bir parçası olarak, kakao içeriği zengin çikolataların da yiyecekleri arasında bulunması gerektiği görüşünde.

İngiltere’de diyabet hastalarıyla ilgili çalışmalar yürüten en büyük kuruluş olan Diabetes UK ise yüksek yağ ve şeker içeriğinin, bu tür olumlu etkiler karşısında baskın geleceği yorumunu yaptı.

Her bir dark-bitter çikolata, 200’den fazla kalori, 16 gram yağ içeriyor. Öte yandan zayıflama yolunda ilerleyen kişiler açısından bakıldığında kalori bakımından zangin olan çikolatanın dikaktli tüketilmesi de bir gerçek.

Bununla beraber Diabetes UK’in araştırma direktörü Doktor Iain Frame, polifenol maddesinin, çikolata şeker ve yağ oranı yüksek olmayan yiyeceklere konup konamayacağına yönelik bir araştırmanın sonuçlarını görmek isteyeceklerini ifade etti.


Çikolata Kolestrol Yapar Mı? başlıklı bu makale 08-09-2011 tarihinden itibaren 986 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Çikolata Kolestrol Yapar Mı?

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Çikolata Kolestrol Yapar Mı? Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.