reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Çaya Kahveye Atılan Şeker Kilo Yapar mı?

Zayıflama Çaya Kahveye Atılan Şeker Kilo Yapar mı? konusunu yazdır Çaya Kahveye Atılan Şeker Kilo Yapar mı? konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: Zayıflama Bilgileri   
Bu makale 21-10-2010 tarihinde saat 09:58:12 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 8782 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Günün hız temposu içinde aşırı derecede tüketilen Çaya Kahveye Atılan Şekerin boş kalori olarak yağa dönüştüğü belirtildi. Günlük yaşamda besin olarak kabul etmeden yenilen çikolata, gofret, içecek olarak tüketilen meşrubat ile çaya eklenen bir küp şekerde 20 kalori bulunduğunu belirtiliyor.

Günde 5 adet çay ve kahve tüketildiğinde 100 kalori alındığını, bunun da azımsanmayacak bir miktar olduğunu vurgulayan uzmanlar, "Şekerin hiçbir besleyici değeri yok. Tümüyle boş kalori olarak yağa dönüşüyor" diyor.

Bazı uzmanlar tozşeker veya kesme şeker yerine aspartam ve sakkarin gibi tatlandırıcıları önermekle birlikte bu tür tatlandırıcı kullanımının sakıncalarını ortaya koyacak büyüklükte epidemiyolojik çalışmaların olmaması ilgili diyet uzmanlarının bu önerilerine şüpheyle bakmamıza neden oluyor.

Olaya diğer bir açıdan bakıldığında ise günde tek şekerli 5 bardak çay içen kişinin, ilave şeker almaya gereksinimi kalmayacağı şeklinde.

Herhalde bu konuda da diğer konulara ışık tutan temel tüketim yaklaşımını sergilemek en uygunu: "Azı yarar, ortası karar, çoğu zarar".

Çaya Kahveye Atılan Şeker Kilo Yapar mı? başlıklı bu makale 21-10-2010 tarihinden itibaren 8782 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Çaya Kahveye Atılan Şeker Kilo Yapar mı?

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Çaya Kahveye Atılan Şeker Kilo Yapar mı? Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.