reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Zayıflatan yiyecekler Nelerdir?

Zayıflama Zayıflatan yiyecekler Nelerdir? konusunu yazdır Zayıflatan yiyecekler Nelerdir? konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 12-07-2011 tarihinde saat 13:55:47 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 238 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Hindi Göğsü


Hindi göğsü protein açısından çok zengin bir yiyecektir. Her 30 gr hindi göğsünün yaklaşık 7 gramı proteindir.

B vitaminleri hindi etinde bol miktarda bulunur. Bunun yanında sperm üretimini destekleyen çinko ve kansere karşı etkili olan selenyum maddelerini içerir. Hindi eti mükemmel bir amino asit kaynağıdır. Hemen hemen hiç doymuş yağ içermez. Bu kadar yararlı olan hindi eti aynı zamanda hazırlaması çok kolay olduğu için sürekli tüketim için uygun bir adaydır.

Zeytin Yağı


Zeytinyağı
kalp dostudur. Bu konuda yapılan araştırmalara göre kullanılan 2 kaşık doymuş yağı, tekli doymuş yağ ile değiştirmek kalp rahatsızlıkları riskinizi oldukça düşürüyor.

Nature dergisi
nin araştırmasına göre zeytinyağı, iltihap giderici ve ağrı kesici etkiye sahip.

Yeşil Çay


Yeşil çay
kanseri önlemekte oldukça etkilidir. Yeşil çay aynı zamanda alzheimer hastalığının oluşmasını yavaşlatıyor. Bardak başına yalnızca 2 kaloriye sahip olan yeşil çay bilinen birçok hastalığa iyi geliyor.

Yeşil çay antioksidan açısından çok zengin bir içecektir. Antioksidanlar vücudunuzda dolaşan serbest radikallerle savaşarak çok sayıda hastalığı engeller ve yaşlanma etkilerini geciktirir.

Ayrıca yeşil çay metabolizma hızlandırıcı etkiye sahiptir. Bu konuda kahve veya üzüm suyu gibi içecekleri geride bırakır ve daha çok yağ yakmanızı sağlar.

Süt


Süt içmediğiniz zaman vücudunuz hücrelerinizin kalsiyum ve yağ depolamasına neden olan hormonlar salgılar. Ancak kalori miktarı yüzünden her gün karton karton süt tüketmeniz önerilmiyor. Sütün içindeki maddeler vücudunuzun yağ yakma sistemini hızlandırıyor ve yağ depolama işlemini yavaşlatıyor.

Soya


Soya ürünlerinin faydaları boşuna her yerde karşınıza çıkmıyor. Soya fasulyesi için süper yiyecek demek abartı olmaz. Soya fasulyesi et kadar protein içeriyor. Lif açısından zengin olan soya fasulyesi tam tahıllı gıdalar kadar çok lif içeriyor. Aynı zamanda antioksidan, vitamin ve mineral açısından oldukça zengin olan soya fasulyesi bu konuda en iyi olan meyve ve sebzeleri geride bırakabiliyor.Zayıflatan yiyecekler Nelerdir? başlıklı bu makale 12-07-2011 tarihinden itibaren 238 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Zayıflatan yiyecekler Nelerdir?

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Zayıflatan yiyecekler Nelerdir? Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.