reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Zayıflarken İştah Açan Yiyeceklere Dikkat

Zayıflama Zayıflarken İştah Açan Yiyeceklere Dikkat konusunu yazdır Zayıflarken İştah Açan Yiyeceklere Dikkat konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: Kadir Çiftçi   
Bu makale 21-07-2009 tarihinde saat 10:02:12 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 2708 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Glisemik İndeks: Besinlerin kan şekerini yükseltme hızlarına verilen addır. Kan şekerini hızlı yükselten yiyecekler daha çabuk acıkmanıza, yavaş yükseltenler ise kana geç karıştırdıkları için uzun süreli tok hissetmenize neden olmaktadır.

Patates, havuç, mısır, bezelye gibi glisemik indeksi yüksek gıdalar geçici tokluk hissi yaratır kısa bir süre sonra yeniden yemek yeme hissi doğurur. Vitamin ve mineraller açısından zengin bu besinleri hayatınızdan tamamen çıkarmak doğru değildir. Küçük porsiyonlarda yan besin olarak tüketmek hem sağlığınızı korumak hem de formunuzu dengede tutabilmek için gereklidir.

Glisemik indeksi yüksek, açlık hissi yaratan ancak vitamin ve mineraller açısından zengin yiyecekleri daha yakından tanımak ister misiniz?

Havuç:

Beta karotenin yoğun olarak bulunduğu havuç, cilt sağlığının korunmasında önemli rol oynar. C vitamini, potasyum, B6 vitamini, K vitamini gibi içerdiği vitamin ve minerallerle güçlü bir antioksidandır. Göz sağlığının korunmasına, kan şekerinin dengelenmesine, katarakt gelişimini önlemeye, kolon kanserine karşı koruyucu özelliğe sahiptir.

Patates:

Patates yüksek oranda C vitamini içerir. Kansere karşı koruyucu özelliği vardır ve vücutta serbest radikallere karşı savaşır. Patatesin içeriğinde bulunan vitamin ve mineraller; kalp sağlığını, beyin ve sinir sistemi sağlığı, kan hücrelerinin yenilenmesine, kolesterolün dengelenmesine, kolon kanserine karşı korunmaya yardımcıdır.

Mısır:

C vitamini, B1 vitamini, fosfor, manganez gibi vücut sağlığı için faydalı vitamin ve mineralleri içinde barındıran mısır akciğer kanserine karşı koruyucudur. Strese karşı bağışıklık sisteminin zarar görmesini önemli derecede engeller. Hafızanın güçlenmesi için en destekleyici besinlerden biridir.

Bezelye:

İçeriğinde 8 vitamin, 7 mineral bulunduran bezelye besin öğeleri açısından oldukça zengindir. Kemik sağlığını koruyucu, kan akışını hızlandırıcı özelliğe sahiptir. İçerdiği C vitamini etkisiyle kansere karşı koruyucu besinlerden biridir.

Görüldüğü üzere doğadaki tüm sebze ve meyveler sağlığımızı korumak için gereklidir. Her alanda olduğu gibi beslenirken de dengeyi korumak önemlidir. En faydalı diye nitelendirilen bir yiyeceği sürekli yemek sağlığınızı tehdit eden bir unsur haline gelebilir.
 
Kaynak : MSN

Zayıflarken İştah Açan Yiyeceklere Dikkat başlıklı bu makale 21-07-2009 tarihinden itibaren 2708 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Zayıflarken İştah Açan Yiyeceklere Dikkat

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Zayıflarken İştah Açan Yiyeceklere Dikkat Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.