reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Zayıflarken Nelere Dikkat Etmeli?

Zayıflama Zayıflarken Nelere Dikkat Etmeli? konusunu yazdır Zayıflarken Nelere Dikkat Etmeli? konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 20-08-2011 tarihinde saat 13:32:53 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 44 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Zayıflarken Dikkat Edilmesi Gerekenler


Sağlıklı beslenmenin kesinlikle her hangi bir yaşı yoktur. Nasıl bir yaşlı adam için yağlı yiyecekler tüketmek zararlıysa 8 yaşındaki bir çocuk içinde yağlı bir yemek o kadar zararlıdır. Zayıflarken dikkat edilmesi gerekenler, Bu nedenle her insanın düzenli beslenmesi ve beslenme alışkanlığı edinmesi gerekir. Örneğin diyet yaptınız ve istediğiniz fazla kiloyu verdiniz. Zayıflarken nelere dikkat edilmeli. Bu demek değildirki bundan sonra bana yemenin zararı olmayacaktır. Zayıflama tedavisi bittiği esnadan itibarende sağlıklı beslenmeye devam etmelisiniz.

Günlük yürüyüş, spor, egzersizlerinizi aksatmamalısınız. Yine yediğiniz yiyeceklerin az yağlı olmalısına dikkat etmelisiniz. Bu şekilde tokluk hissinde olacaksınız ve az yiyeceksiniz. Özellikle sabah kahvaltılarında yağlı peynirlerden uzak durunuz. Sert yağsız peynirleri tercih etmeniz uzmanlar doktorların tavsiyesidir.

Öğlen ve akşam yemeklerinde ise az yağlı et, balık ve tavuk tercih etmeniz gerekmektedir. Az yağlı et veya tavuğun yanında yada yerine baklagilleri tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda günlük öğünlerden önce bir bardak su içmeyi ihmal etmeyiniz. Zayıflarken dikkat edilmesi gerekenler su içmek sizi tok tutar bu sayede aşırı yeme isteğinizin önüne geçersiniz. Aynı zamanda kendinize spor programı yapmalısınız.

Örnek verecek olursak ilk gün sabah esneme hareketleri yapabilirsiniz. Yarım saatlik bir yürüyüşün ardından öğlen vakti çarşıya çıkabilirsiniz. Zayıflarken dikkat edilmesi gerekenler Çarşıya çıkarak vakit geçirirken hem eğlenir hemde farkında olmadan kilo verirsiniz. Sürekli hareket halinde olmalısınız.Bu hareketlilik size çok şey kazandıracaktır. Yine diyet yapmayı bıraktıktan sonrada hareketliliğinize devam etmelisiniz. Hareketli olmanız ömrünüzüde uzatır. Zayıflarken nelere dikkat edilmeli, Zayıflarken Dikkat Edilmesi Gerekenler konusunda anlattıklarımız haricinde doktorunuzun uyarı ve önerilerine uymanız çok önemlidir..
Zayıflarken Nelere Dikkat Etmeli? başlıklı bu makale 20-08-2011 tarihinden itibaren 44 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Zayıflarken Nelere Dikkat Etmeli?

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Zayıflarken Nelere Dikkat Etmeli? Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.