reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Zayıflamak İçin İpuçları

Zayıflama Zayıflamak İçin İpuçları konusunu yazdır Zayıflamak İçin İpuçları konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 12-07-2011 tarihinde saat 15:23:18 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 135 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Artık fazla kilolarınızdan sıkıldınız, yoruldunuz, kendinizi yenilemek istiyorsunuz. Zayıflamak için aç kalmanıza hiç gerek yok! Vücudumuzun istekleri ve kendine özgü bir dili var. Yani şişmanlıktan yana mutluluk oyunları oynamamıza gerek yok. Bazı küçük ve kolay önerileri dikkate alırsak, şişmanlık ve kilo gibi sorunlarımızdan kurtulacağız. Diyet yapmaya karar verdik ve uygulamaya başladık. İşte önemli olan bundan sonrası.

Kesinlikle kararlı olmalı ve asla taviz vermemeliyiz. “Bir dirhem et bin ayıp örter” sözünün geçmişte kaldığı bir dönemde yaşamakta, artık kilo probleminin onlarca hastalığı da beraberinde getirdiği bilinmekte. Az ve sık yemek yenmeli yiyeceklerimiz önce ağzımızda, sonra midemizde sindirilmeli. Bilindiği gibi ne kadar az ve sık öğünler yersek, metabolizmamız o kadar hızlı çalışacak, yağ yakımımız kolaylaşacaktır.

Dondurulmuş ve hazır gıdalardan uzak duralım!

Hem son derece sağlıksız, hem de kilo almamızı hızlandıracak besinler. Sadece bizim ülkemizde değil, diğer toplumlarında hazır beslenmeye meyilli olduklarını görmekteyiz. Bizler toplum olarak çok şanslıyız, çünkü taze meyve sebzeler her an elimizin altında.

Acıktıkça ve atıştırma hissimiz uyandıkça, dilediğimizce meyvelerimizden tüketebiliriz. Cips, çerez, kek, börek, kızartma, tatlı türü son derece yüksek kalori içeren besinlerden buzdolabımızı uzak tutmak durumundayız. Aç karnına kesinlikle market alış verişine çıkmayalım. Su içmeyi ihmal etmeyelim.

Zayıflarken en büyük yardımcımız su olacaktır. Günde sekiz bardaktan az olmamak kaydıyla, içmemizde büyük fayda var. Kahvaltımızı düzenli olarak yapmalı, taze sıkılmış portakal suyu veya şekersiz çay yine faydalı olacaktır. Kesinlikle televizyon karşısında yemek yemeyin.

Ayrıca yapılan araştırmalara göre yemeklerden önce ağzımıza aldığımız bir tutam taze nanenin iştah kapatıcı özelliği varmış. Diyet yapmayı kesinlikle ihmal etmeyin.

Egzersiz yapın Yürüyün, koşun, bisiklete binin, ip atlayın, asansöre binmeyin onun yerine merdivenleri tercih edin. Hem ruhsal açıdan hem bedenen kendinizi hafiflemiş hissedin.


Zayıflamak İçin İpuçları başlıklı bu makale 12-07-2011 tarihinden itibaren 135 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Zayıflamak İçin İpuçları

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Zayıflamak İçin İpuçları Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.