reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Zayıflama Çayları

Zayıflama Zayıflama Çayları konusunu yazdır Zayıflama Çayları konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 13-07-2011 tarihinde saat 14:21:32 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 153 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Mate ne anlama gelir ?


Mate Güney Amerika üzerinde yetişebilen İlex Paraguayensis adını taşıyan bitki yapraklarına denir. İlk kez Güney Amerika yerlileri tarafından kullanılmış olup daha sonraki zamanlarda ise Cizvit rahip kişileri tarafından belirli bir düzeyde düzenli bir şekilde üretilmiştir. Bu bitkilerin uyarıcı etkisinden yararlanılarak çay ve kahve yerine kullanılan ve hergün içilen bir içecek olarak kullanılmaya devam edilmiştir. Eski tarihlerden günümüze kadar Güney Amerika yerlileri tarafından kuvvetlenmek ve şifa bulmak için tüketilmekte olan Mate çayı bu tür özellikleri sayesinde kıtadaki en ünlü içecek olmaya hak kazanmıştır. Mate çayına en fazla Paraguay üzerinde yetişmekte olan tropikal bitki (ilex paraguayensis) yapraklarından elde ediği için Paraguay çayı olarak da bilinmektedir.

Mate çayı zayıflatan çay arasında önemli bir yer taşıyarak Dünya üzerinde b hastaları kişilerin tedavisinde kullanılmaya başlanmıştır. Vücut içerisinde yağ emiliminin önüne geçrek metabolizmayı hızlandıran şeyler arasında yer alarak yağlardan daha kısa sürede kurtulmanızı sağlıyor. Her yaşta kişiler mate diyat çaylarını kullanabilir herhangi bir zararı yoktur. Özellikle metabolizması yavaş çalışan kişiler için muaazzam bir seçenek olarak kullanılan sağlıklı bir yeşil çay içeceğidir. Bu çayın tamamen etkisini görmek için günde en az 3 fincan kadar içilmelidir. Beşi bi yerde çay karışımının vazgeçilmez öğesinden bir tanesi mate çayıdır.

Mate Çayının yararları nelerdir ?


Vücut üzerinden su atımını kolaylaştırarak ödeüm giderme etkisini sağlar. Yağların daha çabuk yakılmasında büyük etken olarak rol oynar. Bu yüzden obezite hastaları ile rejim diyet yapan kişilerin tedavi yöntemlerinde sık olarak yer almaktadır. Yüksek miktarda vitamin ile mineral içermektedir. Vücuda enerji verir vücut direncini arttırır. Yaşlanmayı önler dokulara zarar gelmesinin önüne geçer. Mate diyet çayları çok faydalı nitelikte bir rol oynamaktadır. Beşi bi yerde çay içerisinde mate etkili bir rol oynar.

Funda


Funda yaprak kısımlarının böbreklerin çalışmasında çok fayda sağladığı, ayrıyetten idrar sökücü olarak beşi bir yerde çay bitkilerinin içerisinde yer almaktadır. Piyasa içerisinde var olana bir çok zayıflatma çayında içerisinde bulunan funda, her öğün yemeğinden sonra 1 bardak kadar içildiği zaman yağların erimesinde katkı sağlar ve idrar yolları enfeksiyonlarının önüne geçer.

Biberiye


Biberiye uzman doktorlar tarafından desteklenen ve pek çok hastalık tedavi yöntemlerinde biberiye bitkisinden yararlanılmaktadır. Dioskurides belli bir seviyedeki mide rahatsızlıklarına ve sarılıkta biberiyenin kullanıldığı bilinmektedir. Biberiyenin sindirim bozukluklarında etkili olduğu, kansere iyi geldiği, sidik söktürücü, kan temizleyici gibi birçok faydası olduğu bilinmektedir. Biberiye beşi bi yerde çay içerisinde bulunan diğer önemli bitkidir.

Kekik


Kekik çinem tarlalarının kıyı kısımlarında, ormanların uç bölgelerinde ve çayırlardaki karınca yuvaları üzerinde bulunmaktan haz alan bir bitkidir. Kendine has kokusu ile arılar ve böcekleri üzerinde toplar. Kekik öncelikle baharat olarak kullanılmaktadır. Aşırı yağlı olana ağır yemeklerin tadlarını zenginleştirmede büyük rol oynayarak sindirime yardımcı olur. Şifalı bitkilerden kekik ilk başta kramp çözücü olarak bilinir., dezenfekte edici , balgam sökücü olarak ilaçlardada kullanılır. Öksürme ile üst solunum yolları enfeksiyonlarında çayla karışıtıralarak içilen kekik ayrıca gargara şekilindede kullanılabilir. Bilgindiği gibi kekik kaynatılıp içilir ve bazı hastalıklara deva olur. Bu yüzden beşi bi yerde çay içinde gerekli olan bir bitkidir.


Zayıflama Çayları başlıklı bu makale 13-07-2011 tarihinden itibaren 153 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Zayıflama Çayları

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Zayıflama Çayları Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.