reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Yeşil Detoks

Zayıflama Yeşil Detoks konusunu yazdır Yeşil Detoks konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 19-08-2011 tarihinde saat 13:56:49 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 38 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Detoks ile  toksinlerden ve  kilolardan arınıp kuş gibi hafiflemenin tam zamanı. Bunun için Detoks Uzmanların önerilerine kulak verebilir ve Yeşil Detoks ile bir haftada yaklaşık 4 ya da 8 kilo verebilirsiniz. Suyumuz, havamız ve yediklerimiz… Ne yazık ki, son yıllarda kirlenmeyen hiçbir şeyimiz kalmadı. Onları ve bu sayede kendimizi temiz tutmaya çalışmaksa, belki de hiçbir zaman olmadığı kadar zor. Nasıl olmasın ki? Bütün gün organik beslensek bile, elektromanyetik dalgalara maruz kalıyoruz. Bir yolunu bulup onlardan kurtulmaya çalışınca da; bize en fazla zarar veren zihinsel kirlilik çıkıyor karşımıza… Peki, tüm bunlardan kurtulmanın yolu ne? Çantamızı toplayıp bir dağ başına kaçmak değil elbette; son yıllarda, sağlıklı yaşam söz konusu olduğunda adını en fazla duyduğumuz detokstan yararlanmak en etkili yollardan biri… Çünkü, pek çok uzmana göre, fiziksel ve bedensel olarak arınmanın en güzel yolu yılda en az bir kez  bu yaşadığınız çevrenin toksiklik oranına göre 6 ay da olabilir’ minimum 4 gün süren detoks programlarından faydalanmak. Onlara göre bu programlar sayesinde hem bedeninizde biriken toksinlerden, hem de zihninizi bulandıran kirlilikten arınmanız mümkün olacak. Detoks programı sonunda kendinizi kuş gibi hafif hissetmeninizin kanıtını tartıda da göreceksiniz. Çünkü, bu programlar sayesinde kadınlar 7 günde ortalama 4-8, erkekler ise 6-12 kilo verebiliyor.

5 temel organ ve kan temizlenmeli

Detoksun sağlıklı bir yaşam için vazgeçimez bir unsur olduğunu savunan uzmanlardan birisi de, The LifeCo Akatlar Yaşam Merkezi Detoks Uzmanı Gül Kaynak. Gül Kaynak’a göre, tam bir detos için 5 temel organın ve kanın temizlenmesi gerekiyor. Bu organlar; kalınbağırsak, böbrekler, akciğerler, sinüs ve cilt.

Kalınbağırsak yani kolonları temizlemek için çeşitli bitkisel içecek karışımlarından ve hemşire eşliğinde yapılan kolon temizliğinden yararlanılıyor. Böbrekler için bol su tüketimi, akciğerler için nefes terapisi ve yoga, sinüsler için bitki çayları ve çorba, cilt içinse hamam, sauna, buhar odası ve masajlar öneriliyor. Pek çok detoks uzmanına göre, kolonların temizliği ayrı bir önem taşıyor. Çünkü, yıllar içinde tükettiğimiz besinler arasında sindirilemeyenler, suni maddeler, ilaçlar ve boyalar bağırsaklarımızda bir plak halinde birikiyor. Bu durum tıpkı bir su borusunun içinde yıllar içinde biriken tabakaya benziyor. Bu plakalar, bağırsakların görev yapmasını engelliyor ve vücudumuza sürekli toksin yayıyor.

Suda asit – alkali dengesine dikkat ‘Bol bol su için’ bu artık hepimizin, neredeyse hergün duyduğu bir öğüt. Ancak tüketilen suyun kalitesi, özellikle de asit-alkali dengesi çok önemli. Çünkü, bizim kanımız 7,34 PH değerinde akmak zorunda ve vücudumuz bu dengeyi sürekli korumak için alınan asitleri alkaliye çeviriyor. Tükettiğimiz pek çok şey; çay, kahve, kola, süt, şeker, et asitli. Vücut bunları alkaliye çevirmek için ‘ eğer siz yeteri kadar alkali besinler almazsanız’ kemik ve dişlerinizden kalsiyum çalıyor. Bunun için, tükettiğimiz besinlerin özellikle de suyun alkali değerine dikkat etmek gerekiyor.
Yeşil Detoks başlıklı bu makale 19-08-2011 tarihinden itibaren 38 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Yeşil Detoks

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Yeşil Detoks Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.