reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Türk Hamamı ve Sauna ile Sağlıklı Yaşam

Zayıflama Türk Hamamı ve Sauna ile Sağlıklı Yaşam konusunu yazdır Türk Hamamı ve Sauna ile Sağlıklı Yaşam konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: Zayıflama Bilgileri   
Bu makale 12-01-2010 tarihinde saat 23:16:46 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 3024 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Dışarıda ve içinizde hava nasıl olursa olsun, kendinize bir sauna terapisi ayarlayın. Soğuk ve sıcak arası değişim, kan damarları ve solunum yollarındaki mukoza zarı için iyi bir egzersizdir. Bağışıklık sisteminiz güçlenir. Sauna terapisi ardından grip, öksürük, soğuk algınlığı gibi hastalıklardan da kurtulursunuz.

Yoğun terleme cildi temizler, kan dolaşımını düzenler ve vücutta daha çok nemim barınmasına yardımcı olur. Sauna banyoları psikolojik olarak huzur verir. Mutluluk hormonu salgılamanıza yardımcı olur. Vücut ve sinir sistemi rahatlar, kas sıkışmaları gevşer. Düzenli saunaya girmek, özellikle akne ve kepek tedavisinde çok yardımcıdır.

Doğru terlemenin yöntemleri:


  • Soyunduktan sonra ihtiyacınız varsa tuvalete girin. Saunaya girmeden duş alın ve kurulanmayın unutmayın. Aksi takdirde saunada önce vücudunuzdaki su buharlaşacağından, siz gerçek anlamda terlemeye başlayamazsınız.
  • Sauna odasına girdiğinizde, en üstteki veya ortadaki bankın üstüne havlu serin. Eğer uzanmak istemiyorsanız, dizlerinizi kendinize doğru çekerek oturun. Böylece vücudunuzun her yerinde sıcaklık eşit olur. Saunadan çıkmadan önce mutlaka birkaç dakika oturun. Bu kan dolaşımınızı sabitleştirir.
  • Saunada kalma süreniz, 8-15 dakika arasında olmalıdır. Ardından solunum yollarını serinletmek için dışarı çıkın. Sonra da soğuk duşun altına girin.
  • Ayda 2-3 kere sauna banyosu yapabilirsiniz. Rahatsızlıklardan korunmak için, en ideali haftada 1 kere yapmaktır.

Kimler Saunaya Girmemeli:


  • Ateş veya romatizma gibi iltihaplanması akut hale gelen hastalar, kesinlikle saunaya girmemelidir.
  • Damar hastalıkları olan (varis gibi) kişilerin, saunada bacaklarını olabildiğince yukarıda tutmaları, en azından bedenleriyle aynı hizada tutmaları gerekmektedir.
  • Sauna seansı bittikten sonra mutlaka hızlı bir yürüyüş yapılmalı ve soğuk duş alınmalıdır.

Türk Hamamı ve Sauna ile Sağlıklı Yaşam başlıklı bu makale 12-01-2010 tarihinden itibaren 3024 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Türk Hamamı ve Sauna ile Sağlıklı Yaşam

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Türk Hamamı ve Sauna ile Sağlıklı Yaşam Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.