reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Rezene Çayı Zayıflatır Mı?

Zayıflama Rezene Çayı Zayıflatır Mı? konusunu yazdır Rezene Çayı Zayıflatır Mı? konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 07-09-2011 tarihinde saat 16:22:42 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 50 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Fennel (Rezene)

Rezene, Foeniculum vulgare, maydonozgiller familyasından hoş kokulu bir bitki türüdür.
Sarı çiçekli, 5-10 mm boyunda meyveleri vardır, rezene bitkisi 1-1.5 metre uzunluğuna ulaşabilir. Olgun meyveleri, kökü ve yaprakları kullanılan kısımlarıdır. Tohumları protein ve yağ bakımından zengindir. Akdeniz ve Yakın Doğu orijinli rezene, günümüzde dünya çapında yaygın olarak kullanılmaktadır.

Etkileri ve Kullanım Alanları:

Kökleri iyi bir idrar söktürücüdür, vücuttaki fazla suyun atılmasını sağlar ve toksinlerden arındırır. Rezenenin özelliklerinden biri de iştahı baskılamasıdır. Temel yağlar bakımından zengin meyveleri sindirimi kolaylaştırarak hazımsızlık ve mide-bağırsak sistemi rahatsızlıklarında etkilidir, aynı zamanda gaz söktürücü, spazm ve karın ağrılarını yatıştırıcıdır (Gastrit, kolit). Rezene ayrıca emziren annelerde süt oluşumunu arttırır.
İçindeki yağ, spazm ve iltihap giderici, balgam söktürücüdür. Diğer özellikleri ise ağızdaki kötü kokuları gidermesi, akciğer ve solunum yolları üzerinde olumlu etkilerinin olmasıdır.
Rezene Çayı Zayıflatır Mı? başlıklı bu makale 07-09-2011 tarihinden itibaren 50 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Rezene Çayı Zayıflatır Mı?

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Rezene Çayı Zayıflatır Mı? Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.