reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Neden Kilo Veremiyorum? Neden Zayıflayamıyorum?

Zayıflama Neden Kilo Veremiyorum? Neden Zayıflayamıyorum? konusunu yazdır Neden Kilo Veremiyorum? Neden Zayıflayamıyorum? konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: Zayıflama Bilgileri   
Bu makale 20-10-2009 tarihinde saat 17:59:46 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 7146 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Fazla kiloların nedeni sadece yüksek kalorili yiyecekler yemek değildir. Yaşam tarzınız, psikolojik durumunuz, yaşınız, genetik mirasınız kilo kontrolünü doğrudan etkilemektedir. “Kilo veremiyorum” diyorsanız kilo aldıran faktörlere yakından bakın!

Zayıflamaya Neden Olan Yaş


Yaşınız ilerlediğinde metabolizma hızınız azalır. Yediklerinizi daha zor yakmaya, daha az enerji tüketmeye başlarsınız. Özellikle 30 yaş sonrasında görülen kilo aldıran faktöre karşı metabolizma hızınızı yükseltecek egzersizlerle etkisiz hale getirebilirsiniz.

Hareketsizlik Nedeniyle Kilo Alma


Masa başında çalışıyor, sürekli araba kullanıyor, uzun süre ayakta kalkıyorsanız kilo almanız olağandır. Hareketsiz kalan vücut yediklerinizi eritemez ve depolamaya başlar. Sonucunda ideal kilonuzun üzerine çıkmış olursunuz.

Egzersiz yapmak için vakit bulamıyorsanız merdivenlerden çıkmayı, kısa mesafelere yürüyerek gitmeyi, saatte bir kez ara verip oturmayı ya da ayağa kalkıp yürümeyi alışkanlık haline getirmelisiniz.

Psikolojik Durum Nedeniyle Kilo Almak


Ölüm, ayrılık, işsiz kalmak, maddi sıkıntılar gibi olumsuz durumlarda yemek yerken rahatladığınızı düşünebilirsiniz. Fazla yemek ve hareketsizlik vücudunuzda yağ ve kalori depolanmasına neden olur. Yemek yemekten vazgeçemiyorsanız hafif ve sağlıklı besinleri tercih etmenizde fayda vardır.

Şok Diyetler Zayıflamaya Engeldir


1 haftada 10 kilo verin” sloganıyla size sunulan şok diyetler sağlığınızın bozulmasına, diyeti bıraktığınız anda daha fazla kilo almanıza neden olur. Vücuttaki kas oranı azalır, yağ yüzdesi artar. Şok diyetler yerine yaş, kilo, yaşam tarzı gibi özelliklerinize uygun sağlıklı diyetleri tercih etmelisiniz.

Az Su İçmek Kilo Almaya Neden Olur


Su, hayatımızın süper kahramanıdır. Sağlıklı ve ideal kiloda bir vücut, ışıltıyla parlayan bir cilt, düzenli çalışan böbrek ve karaciğer ve daha fazla neden için su içmek gerekir. Yetersiz su tüketimi sağlık sorunlarıyla beraber fazla kilolara neden olmaktadır.

Günde 2 litre su içmeyi alışkanlık haline getirin. Su içmeyi unutuyorsanız masanızın üzerinde mutlaka bir şişe su ya da sürahi bulundurun. Gözünüzün önünde olması unutmanızı önler.
 
Kaynak: msn  

Neden Kilo Veremiyorum? Neden Zayıflayamıyorum? başlıklı bu makale 20-10-2009 tarihinden itibaren 7146 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Neden Kilo Veremiyorum? Neden Zayıflayamıyorum?

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Neden Kilo Veremiyorum? Neden Zayıflayamıyorum? Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.