reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Nar Hapı

Zayıflama Nar Hapı konusunu yazdır Nar Hapı konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: Nar Hapı   
Bu makale 28-01-2011 tarihinde saat 07:33:37 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 3880 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Nar ülkemizde yetişen meyveler arasında antioksidan bakımından en yoğun muhteviyatı sağlayan meyvedir. Nar meyvesini her mevsim bulunamıyor olması bilim çevrelerini harekete geçirdi ve uzun çalışmalar neticesinde nar hapı üretildi...
 
Nar: Hem çekirdeği hem kendisi şifalı bu meyvenin dünya mutfağında hem içecek hem de yiyecek olarak kullanımı çok yaygın ancak fazlasıyla hak ettiği şifa özelliği son birkaç yıldır gündemde. 
 
Nar Orta Doğu'da ve Yunanistan'da yüzyıllardır şifa amaçlı kullanılmış. İlahi kitaplarda, cennet meyvesi olarak tanımlanır. Hatta, bazı kaynaklar Havva'nın Adem'e verdiği meyvenin elma değil, nar olduğunu iddia ederler.

Nar Kuvvetli Bir Virüs Öldürücüdür

Nar; Şifa amaçlı kullanılan şekli konsantre ekstresi ve çekirdeği. Nar çekirdeği, tüketimi hızla artan çok fonksiyonlu bir gıda desteği. Benim en çok sedef, egzema ve kanser hastalarıma tavsiye ettiğim nar ve nar çekirdeği, yüksek dozda polifenolik bileşikler, tanen ve antosiyoninler içerirler ki bu maddeler bilinen en güçlü antioksidanlardır. Antioksidanlar, bizi kanserden ve kronik dejeneratif hastalıklardan koruyan en güçlü silahlardır. Nar içeriğinde virüs öldürücü maddeler de izole edilmiştir ki virüsler antibiyotiklerin öldüremediği mikroplardır. Anadolu insanı bunu yıllar önce keşfetmiş olsa gerek ki bazı kasabalarda nar, tanelenip kurutulur, geriye kurumuş çekirdekler kalır ve hasta olmasınlar diye çocuklara kışın yedirilir.

Nar Göğüs Kanseri Düşmanıdır

Nar çekirdeğindeki diğer önemli bileşenler olan linoleik ve oleik asitlerin hayvan deneylerinde kalın barsak kanseri üzerinde önemli iyileştirici etkisinin olduğunu gösteren hayvan deneyleri mevcut. Prostat ve meme kanserinde de etkili olduğu düşünülmekte. Prostat kanseri yanı sıra prostatın iyi huylu büyümesinde, şeker hastalığında ve lenf kanserinde de etkili olduğuna dair ABD'de yapılmış çalışmalar var. Linoleik asit, kandaki kötü kolesterol oranını düşürmekte oldukça etkili, kötü kolesterolün damar çeperini delip duvara yerleşmesini ve plakaların, tıkanıklıkların oluşmasını önlüyor. Dolayısıyla damar sertliğine karşı koruyucu, damar elastikiyetini artırıcı özelliği de var. Kan basıncında artışa sebep olan ACE adlı enzim aktivitesini azaltarak kan basıncını düşürücü etki sağlıyor, yüksek tansiyon hastaları için oldukça faydalı bir etki bu.

Nar Yüksek Doz C Vitamini Deposudur

Bu mucizevi meyve nar, kuşburnunun tahtını devirecek kadar yüksek doz C vitamini içeriyor ki artık yüksek doz C vitamininin kansere karşı koruyucu etkisi neredeyse kanıtlandı. C vitamini yanında yine yüksek doz B vitaminleri, demir, fosfor, sodyum, potasyum, çinko ve magnezyum da içeriyor.

En Güçlü Antioksidan Nar

Nar çekirdeğinin antioksidan ve kollajen yapımını uyarıcı etkilerinden ötürü kozmetik değeri de var. Nar çekirdeği yağından yapılan sabun ve cilt bakım ürünleri birçok ülkede oldukça revaçta. Cilt sıkılaştırıcı, kırışıklık giderici ve tazeleyici özellikleri var bu ürünlerin. Bu ürünler kadar etkili kozmetikleri evde kendiniz de üretebilirsiniz. Bunun için, artık çoğu market ve aktarda bulabileceğiniz, nar çekirdeği yağına ihtiyacınız var sadece. Bu yağı yoğurda, zeytinyağına, yumurta sarısına birkaç damla karıştırarak kendinize çeşitli maskeler yapabilirsiniz. Cildiniz kuruysa yumurta sarısına, yağlıysa yumurta beyazına 7-8 damla ekleyip tüm yüzüne uygulayın, yarım saat bekletip yıkayın. Karma ciltlere ise yoğurda karıştırıp uygulamalarını öneriyorum bu doğal kozmetiği. Uzun lafın kısası hem sağlık hem güzelliğiniz için bol bol tüketmeniz gerekiyor bu eşsiz meyve olan narı. Şanslıyız ülkemiz tam bir nar cenneti. Sağlıkla ve güzellikle kalın.
 

Nar Hapı başlıklı bu makale 28-01-2011 tarihinden itibaren 3880 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Nar Hapı

Sayfayı Paylaş:





Nar Hapı için yapılmış yorumlar.
nar hapını kaç yaş üstü kullanabilir?
Yazan: özge öztürk - İstanbul
Puan:nar hapını kaç yaş üstü kullanabilir?

"ben 17 yaşındayım kiloluyum sizce bu hapı kullanımdan önce bir doktor kontrolü altından geçmelimiyim ?"
  
Bu yorum 05-02-2012 11:57:31 tarihinde yazılmıştır...

Nar Hapı Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  






Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.