reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Metabolizmayı Hızlandıran Yiyecekler

Zayıflama Metabolizmayı Hızlandıran Yiyecekler konusunu yazdır Metabolizmayı Hızlandıran Yiyecekler konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: Zayıflama Bilgileri   
Bu makale 31-12-2009 tarihinde saat 23:36:16 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 7666 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Vücutta en verimli yağ yakımı, kaslar hareket ettiğinizde başlıyor. Kaslar harekete geçtiğinde, yağlardan elde edilecek enerjiye ihtiyaç duyuyor. Bazı besinler yağın yakılmasına yardımcı oluyor.

Metabolizmayı Hızlandıran Yiyecekler


Kefir: Araştırmalar gösteriyor ki, vücuda alınan kalsiyum miktarı fazla kiloları etkiliyor. Süt ürünleri, vücut için son derece değerli mineraller içeriyor. Örneğin yarım litre kefir, protein ve lesitin içeriyor ve günlük kalsiyum ihtiyacını karşılıyor.

Sivri Acı Biber: Acı biberin çok az bir miktarı bile, hemen alnımızda damlalar oluşmasına neden oluyor. Bunun sebebi biberin içindeki doğal acı maddesi olan kapsaisin. Aynı spor yaparken olduğu gibi, kısa süreli olarak vücut ısısını yüzde 25 arttırıyor. Sonuçta kalori ihtiyacı artıyor.

Yeşil Çay: Yeşil çayın bilinene özellikleri arasında kolesterolü düşürmesi, kanser ve kalp krizinden koruması var. Aynı zamanda yağın vücutta ve karaciğerde depolanmasını da önlüyor. Enerji tüketimini arttırıyor.

Su: Her gün içilen 2 litre su, mideyi tok tutuyor ve açlık krizlerinin azalmasını sağlıyor. Ayrıca enerji tüketimini de uyarıyor. Her öğünden önce büyük bir bardak su içtiğinizde 100 kalori kadar enerji tüketiyorsunuz.

Tarçın: Bilim adamları, tarçının insülinin etkisini iyileştirdiğini, böylelikle vücudun daha az insüline ihtiyaç duyduğunu keşfettiler. Bu sayede yüksek insülin değerinin oluşturduğu komplikasyonlardan kaçınmak mümkün oluyor. Bu yüzden yemeklerinizi tarçınla tatlandırmayı deneyin.

Somon Balığı: Zayıflatan besinlerin başında yer alıyor. Yağ açısından fakir, protein açısından oldukça zengin bir besin olan somon, iyot içeriği sebebiyle vücut metabolizmasının düzenlenmesine katkı sağlıyor.

Soğan: İçinde yer alan kükürt bileşeni “Alicin”, kan dolaşımını uyarıyor, sindirimi harekete geçiriyor. Vücuttaki fazla suyun atılmasını sağlıyor. Ayrıca metabolizmayı hızlandırarak, yağın yakılmasına yardımcı oluyor. Sarımsak ve yeşil soğan da aynı etkiye sahipler.

Limon: C vitamini açısından zengin turunçgiller arasında yer alan limon, vücuda bol enerji veren L-Carnitin üretimini arttırıyor. Böylece kaslar daha fazla yağ yakıyor.

Zencefil: Köklerindeki “Gingerol” ve “Shogaol” sayesinde, tıpkı kırmızıbiber gibi, sindirim sistemini uyarıyor. Yemeklerde baharat olarak kullanılan veya çayı içilen zencefil, mide ve bağırsaklardaki gazın sökülmesine de yardımcı oluyor.
 
 
Kaynak : msn

Metabolizmayı Hızlandıran Yiyecekler başlıklı bu makale 31-12-2009 tarihinden itibaren 7666 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Metabolizmayı Hızlandıran Yiyecekler

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Metabolizmayı Hızlandıran Yiyecekler Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.