reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Metabolizmayı Hızlandıran Bitkiler

Zayıflama Metabolizmayı Hızlandıran Bitkiler konusunu yazdır Metabolizmayı Hızlandıran Bitkiler konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: Zayıflama Bilgileri   
Bu makale 04-10-2009 tarihinde saat 02:30:58 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 56281 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Metabolizmayı Hızlandıran Bitki Kefir:

Amerika ve İtalya’ da yapılan araştırmalar sonucunda, kalsiyum miktarı kiloları da etkiliyor. Süt ürünleri, vücut için çok önemli mineralleri içeriyor.. Örneğin yarım litre kefir, protein ve lesitin içeriyor ve günlük kalsiyum ihtiyacının %75’ini karşılıyor.

Metabolizmayı Hızlandıran Bitki Sivri Acı Biber:

Acı biberin çok az bir miktarı bile hemen alnımızda terlemeye sebep oluyor. Bunun nedeni biberdeki doğal acı maddesi kapsaisin. Aynı spor yaparken olduğu gibi, bu madde de kısa süreli olarak vücut ısısını yaklaşık %25 oranında yükseltiyor. Sonuç olarak kalori ihtiyacı da geçici bir süre için artıyor.


Metabolizmayı Hızlandıran Bitki Yeşil Çay:

Yeşil çayın biline etkileri kolesterol düşürmesi, kanser ve kalp krizinden korumasıdır. Yapılan araştırmalar, yeşil çayın aynı zamanda yağın vücutta ve karaciğerde depolanmasını önlediğini de ortaya koydu.  Ayrıca vücuttaki enerji tüketimini de artırıyor.

Metabolizmayı Hızlandıran Bitki Zencefil:

Zencefilin köklerindeki maddeler, tıpkı kırmızı biberdeki gibi, dolaşım ve sindirim sistemini uyarıyor. Yemeklerde baharat olarak kullanılan veya çay olarak tüketilen zencefil aynı zamanda mide ve bağırsaklardaki gazı da söktürüyor.

Metabolizmayı Hızlandıran Bitki Limon:

C vitamini açısından zengin olan limon, bağışıklık sistemine bol enerji sağlıyor. Böylece kaslar daha fazla yağ yakıyor.Soğan: Soğanın içinde yer alan kükürt bileşimi “Alicin” kan dolaşımını uyarıyor, sindirimi harekete geçiriyor, vücuttaki fazla suyun atılmasını sağlıyor. Bunun yanı sıra metabolizmayı hızlandırarak, yağ yakılmasını arttırıyor. Sarımsak ve yeşil soğan da aynı etkiye sahip.

Metabolizmayı Hızlandıran Bitki Tarçın:

Tarçın, insülinin etkisini iyileştirdiğinden, daha az insüline ihtiyaç oluyor. Bu sayede yüksek insülin değerinin oluşturduğu komplikasyonlardan kaçınmak mümkün olabiliyor. Yemekleri bu baharatla tatlandırmakta fayda var.

Metabolizmayı Hızlandıran Bitki Somon Balığı:

Zayıflatan besinlerin başında yer alıyor çünkü yağ açısından fakir, protein açısından zengin bir besin. Ayrıca yüksek iyot içeriğiyle vücut metabolizmasının düzenlenmesinde önemli rol oynayan tiroit hormonunun salgılanmasında da görevli.
 
Kaynak: msn  

Metabolizmayı Hızlandıran Bitkiler başlıklı bu makale 04-10-2009 tarihinden itibaren 56281 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Metabolizmayı Hızlandıran Bitkiler

Sayfayı Paylaş:

Metabolizmayı Hızlandıran Bitkiler için yapılmış yorumlar.
metobolizma hızlandırma için süper öneriler
Yazan: pakize durmaz - Antalya
Puan:metobolizma hızlandırma için süper öneriler

"az ama öz tatmin edici bilgiler tşk."
  
Bu yorum 11-11-2009 11:57:29 tarihinde yazılmıştır...

diyet yapamamak
Yazan: HATİCE ŞAHİN - Ankara
Puan:diyet yapamamak

"Kendim çokk iradesizim diyete başlamak istiyorum ama bir türlü başlayamıyorum.Bu konuda bilginiz varsa sizden rica ediyorum bana cevap yazın..."
  
Bu yorum 13-07-2010 01:54:14 tarihinde yazılmıştır...

Metabolizmayı Hızlandıran Bitkiler Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.