reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Mehmet Öz Diyet Listesi

Zayıflama Mehmet Öz Diyet Listesi konusunu yazdır Mehmet Öz Diyet Listesi konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: Zayıflama Bilgileri   
Bu makale 29-11-2009 tarihinde saat 03:07:14 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 7210 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Prof. Dr. Mehmet Öz, kilo vermek için ne yapmak gerektiğini şöyle açıkladı:

100 kalorilik daha az yemek yemek veya 100 kalori daha fazla harcamak

Şişmanlık kanser gibidir…

Biyolojiye karşı irademizin daima yenik düştüğünü belirten New York Presbyterian Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahı Prof. Dr. Mehmet Öz, akıllıca diyet yapmak gerektiği belirtip, kilo vermek konusundaki sırrını şöyle açıkladı:

Kilo vermek için geleneksel katı diyetleri yürütmek çok zordur. Benim kilo vermek için sırrım şu; günde 100 kalorilik daha az yemek yemek, veya 100 kalori daha fazla harcamak. Böylelikle bel çevrenizi inceltebilirsiniz.

Kilo vermek çok önemlidir fakat bel çevresi çok daha önemlidir. Bel çevresi boyunuzun yarısı kadar olmalı. Türkiye’de 30 milyon aşırı yağlı insan bulunuyor. Prostat kanseri, meme kanseri ve aşırı şişmanlık aynı oranda öldürür”.

“Sıcak havalarda ayran içmeyi tercih edin”

“İrade hiç bir zaman biyolojiyi yenemez” diyen Mehmet Öz sözlerine şöyle devam etti: “Onun için ne kadar uğraşırsanız uğraşın biyoloji sizi bir yerden sonra yener. Bu sebeple biyoloji ile karşı karşıya gelmemek gerek.

Biyoloji ile birlikte perhiz yapmaya başlamak gerekmektedir. Bu, suyun altında nefesinizi tutmaya benzer. Suyun altında nefesinizi tuttuğunuzda bir yerden sonra nefes almak için su üstüne çıkmak zorunda kalırsınız.

Eğer sıkı bir perhiz yaparsak bir yerden sonra başarılı olamayız. Bir yerden sonra kızıp herşeyi yemeye başlarız. Be nedenle biyolojiyi anlamamız gerekiyor. Vücutta iştahı artıran hormon düşmesi yemeğe başladıktan sonra 30 dakikayı bulmaktadır.

O nedenle gerektiğinden fazla yemek yeriz. Fakat yemeğe başlamadan 30 dakika öncesinde bir avuç kuruyemiş, biraz sebze ya da meyve yersek iştah azalır. 30 dakika sonra yemeğe oturduğunuz zaman kendinizi tok hissedersiniz, daha az yersiniz.

Sıcak havalarda tüketilmesi gereken en güzel içecek ayrandır. Bol bol su için ancak meyve suyunu tavsiye etmiyorum çünkü içinde şeker bulunur.”

Belimizi nasıl ölçmeliyiz?


Kilo verirken odağın genel kilo sayısından çok bel çevresi ölçüsü olması gerektiğini belirten Mehmet Öz’ün bu konudaki görüşleri de şöyle: “Organlarınıza yakınlığı sebebiyle göbeğiniz taşıyabileceğiniz en tehlikeli yağdır.

Diyet sayesinde bel ölçünüzü indirmenin yanı sıra bunu korumanız için egzersize de önem vermeniz gerekir. Türkiye’de aşırı yağlı ve şişman yaklaşık 30 milyon kişi var.

Bunlar kilo vermeye karar verir ve her birinin beli 10’ar santimetre düşerse, 30 milyonla 10 santimetreyi çarparsak 3 bin kilometrelik uzunluğa ulaşılacak.

Bu da İstanbul’dan Londra’ya kadar olan uzaklığa eşit. Göbek deliğinize mezurayı koyarak göbeğinizi sonuna kadar içe çekerek belinizin çevresini ölçün. Eğer bu rakam boyunuzun yarısından az ise sağlıklısınız, fazla ise sağlığınız risk altında demektir.

Türkiye’de fazla kilo sorunu önemli, ancak ondan da önemli olan sigara içme alışkanlığı. Aşırı kilolardan arınmak ve sigara alışkanlığını mutlaka bırakmak gerekir. Kilo vermek için yapılması gereken en etkili diyet Akdeniz diyeti ve beslenme biçimidir” dedi.

Mehmet Öz Diyet Listesi başlıklı bu makale 29-11-2009 tarihinden itibaren 7210 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Mehmet Öz Diyet Listesi

Sayfayı Paylaş:

Mehmet Öz Diyet Listesi için yapılmış yorumlar.
kilo vermek istiyorum nasıl bir diyet yapmalıyım
Yazan: zeynep demir - Ankara
Puan:kilo vermek istiyorum nasıl bir diyet yapmalıyım

"ben 14 yaşındayım ve kilom çok fazla zayıflamak istiyorum ve bunu çokkez denedım bir mütted zayıfladıktan sonra tekrar yemege başklıyorum ne yapmalıyım ??nasıl dıyetleri uygulamalıyım??"
  
Bu yorum 10-04-2010 22:52:38 tarihinde yazılmıştır...

gece yemeden duramıyorum
Yazan: esra - Adana
Puan:gece yemeden duramıyorum

"kılo vermek ıstıorm ama cok hareketlı bır yasamım yok 23 yasındaym uyku duzenımde bozuk gecelerı ayakta gunduzlerı yataktayım gecelerı yemek yemeden duramıorm hep bı halsızlık oluyo anlayamıyorm bana tavsıyelerınız varmı?????"
  
Bu yorum 01-06-2010 16:54:02 tarihinde yazılmıştır...

Mehmet Öz Diyet Listesi Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.