reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Liposuction

Zayıflama Liposuction konusunu yazdır Liposuction konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 01-08-2011 tarihinde saat 14:05:32 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 124 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


LİPOSUCTİON

Vücutta belli bölgelerde toplanan yağların vakum yardımı ile ince kanüller (metal borular) kullanılarak alınması yöntemidir. Bu işleme tıbbi literatürde body sculpting ve body contouring gibi isimler de verilmektedir. Bu yöntemde amaç; yağ toplanması olan bölgelerden yağları alıp, vücuda daha orantılı bir şekil kazandırmaktır. Son yıllarda bu yöntemdeki en önemli gelişme, ıslak denilen teknikle uygulanarak daha küçük çaplı borular kullanılmasıdır. Yağ emilecek bölgeler içine lokal anestezik ve kanamayı azaltan ilaçların (adrenalin) bulunduğu serumlar enjekte edilerek bu bölgelerden yağlar daha kolay çekilebilmektedir. Küçük çaplı kanüller kullanılması ameliyat sonrası oluşabilecek düzensizliklerin ihtimalini en aza indirmektedir.

Ameliyat sonrasında 2-3 hafta süreyle elastik korseler giydirilerek, derinin yeni yerine daha pürüzsüz şekilde adapte olması sağlanmaktadır. Liposuction işlemlerinden sonra genellikle bir iki gün içinde işe ve günlük aktivitelere geri dönebilmek mümkündür. Liposuction’dan sonra yağ alınan bölgelerde oluşan ödem ve morlukların geçmesi 3-4 haftayı, şişliklerin tam olarak inmesi ve kesin sonucun ortaya çıkması ise 6-8 haftayı bulabilmektedir.

Karın, bel, kalçalar, basenler, diz içleri ve bacakların iç ve üst kısımları, ayak bilekleri, boyun altı (gıdı), kol altları ve sırt genellikle işlemin yapıldığı bölgelerdendir.

Liposuction
yapılan bölgede yağ hücrelerinin sayısı azaltıldığından, sonradan kilo alınsa dahi özellikle bu bölgelerde yağ toplanması olmamaktadır.
Liposuction başlıklı bu makale 01-08-2011 tarihinden itibaren 124 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Liposuction

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Liposuction Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.