reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Kişiye Özel Zayıflama Yöntemleri

Zayıflama Kişiye Özel Zayıflama Yöntemleri konusunu yazdır Kişiye Özel Zayıflama Yöntemleri konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: Zayıflama Bilgileri   
Bu makale 24-05-2010 tarihinde saat 00:08:57 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 4806 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Kişiye Özel Zayıflama Yöntemleri'nde; Elma, armut, kereviz ve kum saati olmak üzere 4 vücut şeklinden hangisine dahilsiniz? Hangi egzersiz, hangi beslenme tarzıyla, hangi vücut şekline uyuyor? Cevabı ayrıntılarda!

Spor yapıyor, sağlıklı besleniyor ama bir türlü sonuçlarını göremiyorsunuz. Hatta beliniz daha da kalınlaşıyor, bacaklarınız olması gerekenden daha da fazla inceliyor. Bütün bunların nedeni kendi beden tipinize göre diyeti ve egzersizi uygulamamaktan kaynaklanıyor.

Birçok bayan dört vücut şekli kategorisinden birine dahildir. Bu kategoriler armut, elma, kereviz ve kum saati olarak adlandırılır. Her vücut farklıdır ve egzersiz de vücut orantısı açısından büyük öneme sahiptir.

“Vücut şeklinizin yüzde 40′ı genetik mirastır” diyen ünlü Beslenme Uzmanı Vicki Edgson, bu mirası nasıl kullandığınız önemli diyor. Edgson’ın ünlü Fitness uzmanı Caroline Sandry ile birlikte hazırladığı ve geçtiğimiz günlerde ELLE dergisinde yayımlanan programlar şöyle:

Armut Grubu:


Kilo kalçada ve basende toplanmıştır. Dar bir bel ve karın bölgeniz vardır. Omuzlar kalçalara oranla daha dardır.

Egzersiz planı


Egzersiz planı: Çok fazla bisiklete binmekten ve spining yapmaktan kaçınmalı. Bu sporlar vücudun alt kısımlarında kas yapar. Koşmak en uygun egzersiz. Basit pilates hareketleri özellikle yan yatılarak yapılan bacak egzersizleri, bacak kaslarını uzatır ve esnetir. Omuzları açmak için ise yoga hareketleri yapabilirsiz. Şınav çekerek ya da ağırlık kaldırarak kol kaslarınızı güçlendirebilirsiz. Sık mola vererek egzersiz yapmak daha etkili olacaktır. Temponuz bir artsın bir düşsün. Mesela koşu bandındaki antremanınızı bir süre hızlı koşu, bir süre yürüyüş şeklinde tempolarla gerçekleştirin. Birbirini takip eden yavaşlayıp hızlanan süreçler daha etkili yağ yakmanızı sağlayacaktır.

Beslenme planı


İdeal diyet omega’sı yüksek yağları kapsar. Bol bol uskumru, somon tüketebilirsiniz. Tam yağlı peynir yerine az yağlı tercih edin. Hazır salata sosu yerine sirke, limon ve zeytinyağı kullanın. Tuzlu fıstık fındık yemeyin. Kafeinden uzak durun. Doğrudan basen-kalça bölgesinde yağ toplar. Yeşil çay için.

Kereviz Grubu:


Omuzlarınız, beliniz ve kalçanız birbirine yakın ölçülerdedir ve göğüsleriniz küçüktür. Çok kilolu görüntüleri yoktur ama orantısız bir şekle sahiptirler.

Egzersiz planı


Bu grup için amaç, vücuda biraz kıvrım kazandırmak ve dengeli bir orantı ortaya çıkarmak. Kardiyo egzersizlerinden ziyade, kollarda, kalça ve vücudun alt bölümlerinde kas yapmaya odaklanmak gerekir. Bunun için ağırlık çalışmak, çömelme hareketleri ve bol tekrarlı setler işe yarar. Ağırlıkları omuz hizasında kaldırın ve yukarı doğru yükselirken bunları da başınızdan yukarı doğru itin. Bu hareket hem alt hem de üst bedeninizi çalıştırır. Çapraz bacak egzersizini içeren pilates hareketleri de bel için etkilidir.

Beslenme planı


Bu grubun metabolizması hızlı çalışır. Abur cubur yemek kilo aldırmaz ama cilt kalitesine zarar verir. Fındık ve çekirdekli besinler omega 3 ve 6′lar açısından iyidir. Soya, fasülye, rezene ve hindiba beslenme programına dahil edilmeli. Sık yemek yemeliler.

Elma Grubu:


Kilolarınız, ağırlıklı olarak vücudunuzun orta bölümündedir ve vücudunuzun alt kısmı küçük veya dardır. Genellikle aşırı yeme ve yeteri kadar egzersiz yapmamanın bir sonucudur. Bu gruptakilerdeki yağ, iç organların terafında toplanmış olduğu için diğer gruplardakilerden daha tehlikelidir.

Egzersiz planı


Yağı yakmanın püf noktası, çok miktarda kardiyovasküler hareket yapmaktır. Yüzme ve bisiklet yerinde seçim olur. Bir seferde toplam 1 saat yerine, günde 30′ar dakikalık iki bölüm hedefleyin. Birinci bölümde 15 dakika bisiklet veya yüzmeyle başlayın. Bunu zorlu hareketlerden oluşan bir dizi egzersiz takip edebilir. Egzersizlerinizde gelişme kaydettikçe kardiyo çalışmanızı artırın ve yokuş yukarı veya engebe ekleyerek zorluk derecesini de yükseltin. Geniş kas gruplarını çalıştıran egzersizlere konsantre olun. Kalça ve üst bacak kaslarını yürüyüş ve gezersiz topu kaldırarak çalıştırın. Ayaklarınızı topun üstünde dinlendirin ve sonra vücudunuzun alt kısmını sıkın, vücudunuz düz durana kadar kalçanızı yerden havaya kadırın. Vücudunuzun orta bölümündeki kasları zorlamak için hareketleri egzersiz topunun üstünde yapabilir ve bu sayede ana kaslarınızı da çalıştırabilirsiniz.

Beslenme planı


Karbonhidratlı kahvaltı gevreklerinin yerine, müsli, yulaf veya kepekli ekmele yapılmış tost ve yumurta yiyebilirsiniz. Çikolata ve gofretlerin yerini de zeytin ve fındık almalıdır. Elma grubundakiler bütün gruplardan daha fazla alkol tüketimine dikkat etmeleri çok önemlidir. Alkol, kişiyi daha da şişmiş gösterir ve kalın bel bölgesini vurgular. İllla da içecekseniz kırmızı şarap tercih edin.

Kum Saati Grubu:


Omuz ve kalça birbirine yakın genişliklerdedir ve ince bir beliniz vardır. Kum saati grubuna fit bir biçimde dahil olmak, aslında en tercih edilendir, ama bu grupta olup da denetimden uzak bulunanlar da vücutlarını çok kısa sürede biçimsiz hale sokabilirler. Avantajı orantılı olarak kilo verebilmeleridir.

Egzersiz planı


Sert bir program uygulamanız ve çabuk sonuç almanız mümkün. Bokstan dansa birçok spor bu grup için uygundur. Sırt kaslarına odaklanmaları ve örneğin 1 metrelik elastik sırt bantlarıyla çalışmaları önerilir. Bu esneme bantıyla bütün kas grupları çalıştırılabilir. Sırt kaslarını güçlendirmenin bir başka faydası da, büyük göğüslere karşı denge oluşturup destek sağlamaktır, zira kum saati grubunda iri göğüslülere çok rastlanır. Ağırlık kaldırmak veya dış kol kaslarını çalıştıracak press-up egzersizleri işe yarar.

Beslenme planı


Hemen hemen her yediğinize dikkat etmelisiniz. Doymuş yağ tüketmekten uzak durmalısınız. Akdeniz diyeti sizin için son derece uygundur. Bol domates, biber, zeytin, kabak, yağsız tavuk eti ve balık yiyebilirsiniz. şeker tüketimini kesmeli ve akşam saat beşten sonra karbonhidrat almamalısınız. Diyet yapılacaksa da uzun süreli diyetleri tercih edin.

Kişiye Özel Zayıflama Yöntemleri başlıklı bu makale 24-05-2010 tarihinden itibaren 4806 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Kişiye Özel Zayıflama Yöntemleri

Sayfayı Paylaş:

Kişiye Özel Zayıflama Yöntemleri için yapılmış yorumlar.
vücudumun üst kısmından bölgesel zayıflama
Yazan: HANDAN GUNEŞ - İstanbul
Puan:vücudumun üst kısmından bölgesel zayıflama

"DAHA FAZLA DETAYLI ANLATMANIZ ÇOK DAHA FAYDALI OLACAKTIR BENİM KALÇALARIM ZAYIF AMA ÜST KISMIM VE GOĞÜSLERİM OLDUKÇA İRİ NASIL ZAYIFLATABİLİRİM DİYET YAPTIĞIM ZAMAN BELDEN AŞAĞIM ÇOCUK GİBİ OLUYOR BACAKLARIM VE KALÇALARIM ÇOK İNCELİYORUM SIRTIMI VE GIDIĞIMI NASIL ERİTEBİLİRİM."
  
Bu yorum 06-09-2010 16:35:43 tarihinde yazılmıştır...

Kişiye Özel Zayıflama Yöntemleri Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.