reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Karın Bölgesindeki Yağlar Nasıl Yakılır?

Zayıflama Karın Bölgesindeki Yağlar Nasıl Yakılır? konusunu yazdır Karın Bölgesindeki Yağlar Nasıl Yakılır? konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 20-08-2011 tarihinde saat 13:39:03 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 120 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Göbek Eritme ve Karın Bölgesindeki Yağlardan Kurtulmak için ne yapmalı? Karın bölgesindeki yağlar neden olur? Hepimiz yaz gelmeden karın yağlarından bir an önce kurtulmak isteriz. Hiç kimse öne doğru çıkmış bir göbekle plajda dolaşmak istemez. Bunda kış mevsiminde etkisi var. Çünkü kış aylarında hareketsizlikten dolayı aşırı kilo problemiyle karşı karşıya kalırız. Yaz mevsimi yaklaşırken zayıflamak ve kilo vermek için diyet proğramlarına, egzersiz hareketlerine başlanır. Karın yağlarından kurtulmak için sizlere bir kaç yöntem önereceğiz.

Karın Bölgesindeki yağlanmalar, kalça ve basenlerdeki yağlanmalara nazaran kişiye biraz daha fazla rahatsızlık veriyor. Bölgesel olan bu tür yağlanmalar sadece kilolu bayanlarda değil, zayıf bayanlarda da görülüyor. Karın bölgesindeki yağlanmalar estetik olarak iyi bir görüntü vermediği gibi sağlık açısında da risk içeriyor. Karın yağlanmasına neden olan faktörler arasında yüksek şekerli yiyeceklerin tüketilmesi, inüsilin dengesizliği ve hareketsizlik diyebiliriz. İnsülin dengesizliği ile birlikte kan şekeri seviyeleri ve kan değerlerinde bozulmalar meydana geldiği, bunun neticesinde bel ve karın bölgelerinde yağlanmaların oluştuğu görülüyor. Ayrıca yüksek karbonhidratlı besinler alan kişilerde vücut yağları karın bölgesinde birikiyor.

Göbek Eritme ve Karın Bölgesindeki Yağlardan Yolları

  • Karın ve göbek bölgesinin yağlanmasını engellemek için ne yapmak gerekir? Karın yağlanmasına engel olmak için uzmanlar; tekli doymamış yağ asidi içeren besinlerin tüketilmesini tavsiye ediyor. Doymamış yağ asidi içeren besinler; fıstık, fındik,ceviz, badem yağı, zeytinyağı, kanola yağı ve avado gibi besinlerde bol miktarda bulunuyor.
  • Yüksek karbonhidrat içeren besinler yerine dağılmış öğünleri tercih etmeli, ayrıca karışık karbonhidrat yani esmer tahıl ürünleri tüketilmek faydalı olacaktır.
  • Göbek eritme için egzersiz hareketleri ve aerobik yaparak karın yağlarını eritmek için iyi bir yöntemdir. Bu hareketleri düzenli olarak yapmak daha faydalı olacaktır.
  • Kasları sıkılaştırmak ve kuvvetlendirmek için yapacağınız egzersiz hareketleri göbek yağlarını eritme savaşında kazanmanızı sağlayacak ve yağlardan kurtulmanızı hızlandıracak.

Karın Bölgesindeki Yağlar Nasıl Yakılır? başlıklı bu makale 20-08-2011 tarihinden itibaren 120 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Karın Bölgesindeki Yağlar Nasıl Yakılır?

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Karın Bölgesindeki Yağlar Nasıl Yakılır? Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.