reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Karın Bölgesindeki Yağlar Nasıl Eritilir?

Zayıflama Karın Bölgesindeki Yağlar Nasıl Eritilir? konusunu yazdır Karın Bölgesindeki Yağlar Nasıl Eritilir? konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: Zayıflama Bilgileri   
Bu makale 29-12-2009 tarihinde saat 13:20:30 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 26430 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Son zamanların en büyük sorunlarından bir tanesi de fazla kilolar. Özellikle göbekte biriken yağlar hem kadın hem erkek için rahatsız edici bir etken oluyor.

Sizde düz bir karın için egzersizler ve önerilere kulak verin!

Yiyecekler: Çilek, vişne, kiraz gibi meyveler ve nohut, fasulye, mercimek gibi bakliyatlar yiyebileceğiniz en iyi besinlerdir. Böğürtlen, kuru kayısı, fasulye kış meyvelerinin taze olarak sıkılıp sularını içmek kilo vermede en etkili yöntemlerden bir tanesi. Bu yiyecekleri tükettiğinizde tokluk hissi yaratıyor ve böylece daha rahat kilo veriyorsunuz.Günde 25 ile 35 gr tüketmek yararınıza olacaktır. Hiç yememek ise doğru değildir.

İçecekler: Soğuk su diğer içeceklerden çok daha iyi. Doygunluk hissi verdiği için fazla yemenize de engel olur. Adet döneminizi rahat atlatmanıza yardımcı olur. Buzlu su içtiğinizde vücudunuz ısınmak için ekstra enerji harcayacaktır. Bu ayrıntıyı da aklınızın bir kenarına yazın. Ve mümkün olduğu kadar alkollü içeceklerden uzak durun. Alkol kandaki kortisol seviyesini yükselterek göbek çevresinde yağlanmaya neden olur.

Vitaminler: Kalsiyum kemikleriniz için mükemmel bir koruyucu kalkan oluşturur. Omurgada çatlaklara neden olan osteoporozu engeller. Bu sistemin çökmesi göbeğin çıkmasına neden olur. 50 li yaşlardaysanız ya da geçtiyseniz günde bin beş yüz mg kalsiyum almanız gerekir.50 li yaşların altındaysanız bin mg yeterli olacaktır.

Jimnastik hareketleri: Yer çekimi nedeniyle vucüdunuzun üst kısmı alt kısmından daha ağırdır.Bunun için uygun bir jimnastik aleti ile bir çok zor hareketi yapıp istediğiniz düz bir karına kavuşabilirsiniz.

Bisiklet sürmek: Bel çevrenizi inceltmek için en iyi sporlar kendi başınıza oynadığınız tenis,raket oyunları, Kickbox ve yüzmedir. Bunun yanında yapacağınız herhangi bir egzersiz hareketide işinize yarayacaktır. Bisiklete binmek ise hiçbir işe yaramayacaktır. Bisiklet basenlere iyi gelir ve bel, karın kaslarıyla alakası yoktur.

Ev aletleri: Evde yapacağınız egzersizlerden bir taneside egzersiz topuyla yapılan hareketlerdir. Eğer sırt ağrınız varsa bu toptan uzak durun.

Alışkanlıklar: Yapacağınız en iyi alışkanlık dik yürümek ve dik oturmak olacaktır. Koyvermiş gibi yürümek göbeğinizin çıkmasına neden olacaktır.Oturduğunuz yerden karnınızı içeri çekip bırakmanız da belinizin incelmesine yardımcı olacaktır.

  • Yağlı ıvır zıvırlardan vazgeçin.
  • Bol bol su için.
  • Tuzu fazla tüketmemeye çalışın.
  • Sakız çiğnediğinizde hava yutarsınız.Bu nedenle fazla sakız çiğnemeyin.
  • Sindirimde zorluk çekiyorsanız 1-2 fincan kahve size yardımcı olacaktır.

Kıyafetler: Vücut şekillendirici kıyafetleri tercih edin.Özellikle bel çevresi için üretilen ‘Lycia’içeren kıyafetlerden muhakkak alın. İncelmenizde baya yardımcı olacaktır.

Karın Bölgesindeki Yağlar Nasıl Eritilir? başlıklı bu makale 29-12-2009 tarihinden itibaren 26430 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Karın Bölgesindeki Yağlar Nasıl Eritilir?

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Karın Bölgesindeki Yağlar Nasıl Eritilir? Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.