reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Kalçaları Eritmek İçin

Zayıflama Kalçaları Eritmek İçin konusunu yazdır Kalçaları Eritmek İçin konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 19-07-2011 tarihinde saat 15:51:54 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 173 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Kaslı bir vücuda sahip kişilerin metabolizması daha hızlıdır ama eğer yağ oranı yüksek bir vücuda sahipseniz tam tersi metabolizmanız yavaşlar. Bu nedenle şişman kişiler bazen daha az yemelerine rağmen kilo alabilirler. Kaslarınız yediklerinizi yakmanızı sağlar, yanlış diyetler ise kas kaybetmenize ve dolayısıyla metabolizmanızın yavaşlamasına neden olabilir.

Yüzden zayıflamak kaslarınızın azaldığına işaret

Konuyla ilgili bilgi veren Dilara Koçak, “Bir gram kas kaybı vücuttan 2.7 gr su atılmasına sebep olur. Bu nedenle karbonhidrat içermeyen protein ağırlıklı diyetlerle hızlı kilo veriliyor fakat verdiğiniz genellikle kas ve su dokusu olur. Sonuçta yüznüz incelir ancak kalçalarınız istediğiniz gibi daralmaz.
Kadınlarda 80 cm erkeklerde 94 cm bel kalınlığı, kalp-damar hastalıkları ile diyabet oluşumu açısından risklidir”
diye belirtiyor.

Ekmek yemeli mi?

Ekmek temel bir karbonhidrat ve beslenmenin yüzde 55 ya da 60′ı karbonhidrattan sağlanmalı. Sebzeler, meyveler, bulgur, leblebi, kestane, bisküvi, pilav, makarna gibi tahıllar da esaslı birer karbonhidrat kaynağı. Bu nedenle iki ya da üçünden yeterince tüketmeniz yeterli. Karbonhidratlar vücudumuzda pek çok görevi bulunuyor bunlardan biri kan glikozunu ayarlaması ve beyinin ihtiyacını karşılaması. Günlük diyetle yeterince karbonhidrat alınamazsa glikojen deposundan kullanılmaya başlıyor ve kandaki şeker düşüyor. Kandaki şekerin düşmesi sonucu çeşitli hasyalıklar ortaya çıkıyor. Yeterince glikoz bulamayan beyin otomatik olarak kas dokusunu kullanmaya başlıyor. Ancak kasların bu şekilde kullanımı oldukça riskli. Sabah ve öğle yemeği yemeyip akşamüstü ani acıkma ve tatlı krizinin sebebi bu depoların boşalması. Kasların enerji kaynağı olarak kullanılmaması için her gün yeterli miktarda ekmek ve yerine geçen besinleri tüketmek yeterli.

Günde ne kadar ekmek yemeli?

Ekmek tüketim miktarı hakkında bilgi veren Dilara Koça, “Günlük beslenmede 100 – 125 gr karbonhidrat tüketilmesini öneriyor. Yani günde en az 4-5 dilim ekmek tüketmek 50 – 60 gr karbonhidrat sağlıyor ancak ekmek ihtiyacı her bireye göre farklılaşıyor. Özellikle sporcular, gençler, ağır işte çalışanlar, aktif yaşamı olanların ihtiyacı daha fazla. Ekmek yerine 2 kaşık pilav ya da makarna, yarım paket düşük kalorili bisküviler de yaklaşık bir dilim ekmek yerine geçiyor” dedi….


Kalçaları Eritmek İçin başlıklı bu makale 19-07-2011 tarihinden itibaren 173 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Kalçaları Eritmek İçin

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Kalçaları Eritmek İçin Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.