reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Kalçaları Eritmek için Kalça Zayıflatma Hareketleri

Zayıflama Kalçaları Eritmek için Kalça Zayıflatma Hareketleri konusunu yazdır Kalçaları Eritmek için Kalça Zayıflatma Hareketleri konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: Zayıflama Bilgileri   
Bu makale 10-09-2009 tarihinde saat 23:07:23 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 35295 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Vücudun belden aşağısı konusunda mutlu olan az kişi var. Bu bölüm, aslında vücuttaki en büyük kas kitlesine sahip. Bilim adamları, bu kasın doğru biçimde çalıştırılması gerektiğini ve egzersiz şeklinin kas üzerindeki etkilerinin değişkenlik gösterdiğini kanıtladılar. Kalçalarınız için en etkili egzersizler, yerde, eller ve ayaklar üzerinde yapılanlardan oluşuyor.

Uzmanlar, kalçalarınızı şekle sokmak istiyorsanız zıplayın diyorlar. Kısa zıplamalar ve sprintler, kalçanız için çok faydalı.

Kürek çekmek, kalçalara iyi gelen hareketlerden birisi çünkü kürek çekerken en çok o kaslar çalıştırılıyor. Bisiklette seleye oturmak yerine ayakta pedal çevirmek, bacak kaslarınızı çalıştıracak mutlaka ancak kalçalar için de çok yardımcı oluyor.

Çömelme egzersizlerini bir kenara atmayın. Dizlerin ağrıması, kalça kaslarınızın zayıf olduğunun göstergesidir. Kalça kaslarınız güçlendikçe bu egzersizi daha rahat yapacaksınız.

Eskrim hamlesi denilen hareketle kalçalarınıza form verebilirsiniz. Bu hareketi yapmak için, her iki elinize birer ağırlık alın. Sağ ayağınızı bir adım öne atın ve sol bacağınızı dizden kırarak öne doğru yaylanın. Sağ topuğunuz her zaman yere basılı olsun ve sol diziniz sağ topuğunuza doğru hareketlensin. Sağ ayağınıza hafifçe yüklenerek düzelin ve hareketi her iki bacak için 12 kez tekrarlayın. Topuğunuzdan kuvvet almayı unutmayın.

Alet yardımıyla kalça çalışma hareketleri de aynı derecede fayda sağlamaktadır. Bunun için ayakta durun ve denge çubuğunu kavrayın. Ağırlık desteğini dizinizin arkasına yerleştirin ve bacağınızı geriye doğru kaldırın. Bu hareketi  12 kez, her iki bacağınızla tekrarlayın. Bu hareket oldukça etkili, çünkü alet hareketi doğru yapmanız için sizi motive ediyor. İlk başlarda bacağınızı fazla zorlamamaya özen gösterin.
 
Kaynak: msn

Kalçaları Eritmek için Kalça Zayıflatma Hareketleri başlıklı bu makale 10-09-2009 tarihinden itibaren 35295 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Kalçaları Eritmek için Kalça Zayıflatma Hareketleri

Sayfayı Paylaş:

Kalçaları Eritmek için Kalça Zayıflatma Hareketleri için yapılmış yorumlar.
kalça zayıflatma
Yazan: hale sanım - Düzce
Puan:kalça zayıflatma

"kalça zayıflatmada ne gibi figürler vardır......."
  
Bu yorum 07-07-2010 15:56:52 tarihinde yazılmıştır...

Kalçaları Eritmek için Kalça Zayıflatma Hareketleri Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.