reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Kahvaltı Diyeti ile Zayıflanır mı?

Zayıflama Kahvaltı Diyeti ile Zayıflanır mı? konusunu yazdır Kahvaltı Diyeti ile Zayıflanır mı? konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: Zayıflama Bilgileri   
Bu makale 09-04-2010 tarihinde saat 01:22:09 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 2941 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Günde ortalama 8 saat uyuduğunuzu düşünürsek, bu süre boyunca vücudunuz besinden mahrum kalıyor. Vücudun ihtiyacı olan ilk enerjiyi alacağı yer kahvaltıdır. Gün boyunca yapacağınız tüm hareketleri sağlayacak kasların, sürekli kan glukozuna ihtiyaçları vardır. Bu yüzden kahvaltı, günün en önemli öğünüdür ve mutlaka yapılması gerekir.

Kahvaltı yaptıktan sonra acıkmanızın sebebi, kahvaltı içinde yediğiniz besinlerdir. Şekerli besinleri kahvaltıda tükettiğiniz zaman, kan şekeri ve enerjide hızlı bir artış olur. Bu hızla çıkan kan şekeri ve enerji, yaklaşık bir saat sonra aynı hızla düşecektir. Bu durum da, açlık belirtileri göstermeye sebep olur.  Oysa şeker, protein ve yağ içeren dengeli bir kahvaltı, kan şekerinizi normal seviyede tutar ve enerjinizi uzun süre devam ettirir.


Kahvaltı Diyeti ile Zayıflanır mı? başlıklı bu makale 09-04-2010 tarihinden itibaren 2941 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Kahvaltı Diyeti ile Zayıflanır mı?

Sayfayı Paylaş:

Kahvaltı Diyeti ile Zayıflanır mı? için yapılmış yorumlar.
kahvaltı yapamıyorum
Yazan: simge kartal - İzmir
Puan:kahvaltı yapamıyorum

"merhaba ben sabahları kahvaltı yapamıyorum sofrayı gördüğüm zaman mide bulantısı tututor bu yüzden kahvaltı yerine bisküvi ve meyvesuyu ile geçiştiriyorum zararı olurmu sizce tesekkürler"
  
Bu yorum 01-07-2010 13:08:59 tarihinde yazılmıştır...

Kahvaltı Diyeti ile Zayıflanır mı? Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.