reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Hızlı Zayıflamanın Zararları

Zayıflama Hızlı Zayıflamanın Zararları konusunu yazdır Hızlı Zayıflamanın Zararları konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 22-07-2011 tarihinde saat 18:49:14 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 236 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Kilo verildikten sonra normal beslenme dönemine geçildiğinde, verilen kilolar hızla geri alınır. Bu uygulamayla vücut düşük kalorili diyetlere alışmış olur, direnç kazanır.

Yeniden diyet uygulamak istendiğinde, beklenen sonuç alınamaz. Bu durumda, öncekinden daha düşük kalorili gıda almak gerekir. Bu kısır döngüye girildiğinde her seferinde öncekinden daha az kalori ile başlamak gerekeceği için uzun vadede kilo vermek istendiğinde veya ileri yaşlarda şişmanlık şikayetlerinden ötürü zayıflamak istendiğinde sonuç alınamaz. Bu nedenle, fazla kilolardan kurtulmak için yapılacak diyet, normal beslenme alışkanlıkları dahilinde, boy, kilo yaşa göre ihtiyaç tespit edilip fazlasının atılmasıyla gerçekleştirilmelidir.

Kulaktan dolma bilgilerle zayıflamak sakıncalı


Gelişi güzel, kulaktan dolma diyetlerle beslenenlerde, vitamin ve mineral yetersizlikleri, saç dökülmeleri, tırnak kırılmaları, diş ve diş eti rahatsızlıkları, anemi, hipertansiyon, hipoglisemi, dolayısıyla baş ağrıları, halsizlik gibi rahatsızlıklar görülebileceği belirtiliyor.

Doğru beslenme için diyet yapıldığında mutlaka meyve ve sebzelere de yer verilmesi tavsiye ediliyor. Vitamin ve mineral açısından zengin olan bu besinler, posa açısın-dan da zengin oldukları için kabızlık gibi problemleri de ortadan kaldırıyor.

Öğün atlamak sakıncalı


Saatlerce aç kalıp öğün atlayarak zayıflamaya çalışmak hatalıdır. Kan şekeri, bir kişinin yemeğini tükettikten 2 - 2.5 saat sonra düşmeye başlar. Böylelikle açlık hissi doğar. Ana öğünlerin amacı açlık hissi oluşmasını önlemektedir. Ayrıca uzun süren açlıktan sonra yemek yendiğinde doygunluk hissi gelene kadar çok fazla yemek yenmiş olacak, kişi kendini yemekten alıkoyamayacaktır. Bu nedenle öğün atlamak yerine, öğün artırarak, az miktarda 5 - 6 öğün şeklinde yemek yenmelidir.
Hızlı Zayıflamanın Zararları başlıklı bu makale 22-07-2011 tarihinden itibaren 236 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Hızlı Zayıflamanın Zararları

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Hızlı Zayıflamanın Zararları Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.