reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Hızlı Zayıflamak için Ne Yapmalıyım?

Zayıflama Hızlı Zayıflamak için Ne  Yapmalıyım? konusunu yazdır Hızlı Zayıflamak için Ne  Yapmalıyım? konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 09-07-2011 tarihinde saat 14:15:25 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 174 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Size vereceğimiz pratik önerilerle uyguladığınız diyeti hızlandırabilirsiniz. Diyet yapmıyorsanız bile bu pratik bilgilerle vücudunuzu aşırı kalori almaktan kurtarmanız mümkün.

Stres ve kahve


Stres ve kahve genellikle birbirleriyle iyi anlaşırlar. Ancak bu ikilinin aldığınız kalori miktarını ikiye katlayacak bir özelliği var.

Stres ve sabah içtiğiniz kahveler kortizol hormonu üretimini tetikler. Kortizol hormonu aynı zamanda stres hormonu olarak da bilinir. Sinir ve stres anında böbrek üstü bezinde üretilen kortizol hormonu kişide bol yağlı, bol tuzlu veya şekerli yiyecekler yemeye iter. Sinirliyken ve yoğun stres altındayken çikolata veya pasta gibi ağır yiyecekler yemek istememizin nedeni kortizol hormonudur.

İşte size pozitif kalmak için bir neden daha.

Öğün atlamak


Sabah kahvaltı yerine uyumayı seçiyoruz. Öğlen çok yoğunuz. Akşam da bütün günün acısını çıkarır gibi yemek yiyoruz.

Öğün atlayarak metabolizmanızın hızını yavaşlatırsınız. Günde sadece 1 veya 2 kere yemek sindiren metabolizma, tembelliğe alışır ve genel kalori yakma hızınız bir anda dibe vurur. Yani öğün sayınız ne kadar az ise, kalori yakma hızınız da o kadar yavaş demektir.

Metabolizmanızı hızlandırmak ve daha hızlı kalori yakmak için sık ve az yemek yemelisiniz.

Midem kazındı!


Üzülmeyin, çaresi var. Diyet yapıyorsunuz diye atıştırmalık birşeyler yemiyeceksiniz gibi bir kural yok. Ancak hem diyet yapıp hem de atıştırmalık niyetine patates cipsi veya dondurma yemeyi beklemeyin.

Diyet yapanların için en iyi atıştırmalık salatalık turşusudur. Çünkü küçük birk salatalı turşusundaki kalori miktarı 2 basamaklı bile değildir.

Yemekten önce


Sofraya oturmadan önce mutlaka büyük bir bardak su için. Su iştahınızı birazda olsa keser ve daha az yemenizi sağlar.

Kahvaltı


Obezitenin çok yaygın olduğu Amerika’da bu konuda sayısız araştırma yapılıyor. Bu araştırmaların birine göre sabah kahvaltı yapma alışkanlığına sahip kişilerde obezite vakası çok daha az görülüyor.

Uzmanlar bunun nedenini değişen insülin seviyesine bağlıyor. Sabah kahvaltı yaptığınızda insülin seviyenizi dengede tutmuş oluyorsunuz ve bir sonraki öğünde daha az acıkıyorsunuz. Kahvaltı yapmadığınız zaman insülin seviyenizde büyük düşüşler görülüyor ve öğle yemeğinde aşırı acıkmış oluyorsunuz.Hızlı Zayıflamak için Ne Yapmalıyım? başlıklı bu makale 09-07-2011 tarihinden itibaren 174 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Hızlı Zayıflamak için Ne  Yapmalıyım?

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Hızlı Zayıflamak için Ne Yapmalıyım? Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.