reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Guarana Faydaları

Zayıflama Guarana Faydaları konusunu yazdır Guarana Faydaları konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 07-09-2011 tarihinde saat 16:17:13 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 16 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Guarana

Guarana (Paullinia cupana), sabun ağacıgillerden (Sapindaceae) parlak ve küçük kırmızı meyveli, yüksek oranda kafein içeren tropik bir bitkidir.
En çok kullanılan türü, Amazonlarda yetiştirilenidir. Diğer alt türleri Venezuela adıyla bilinirler, büyük koyu kırmızı meyveleri vardır.

Brezilya’nın Amazon bölgesindeki kişiler guarana tohumlarını çiğneyerek ya da toz hale getirip suyla beraber içerek enerji sağlarlardı, günümüzde de önemli bir enerji içeceği hammaddesi olarak kullanılmaktadır. Enerji verici, köpüklü içeceklerde doğal ya da sentetik meyva aromaları eklenerek kullanılır.

Etkileri ve Kullanım Alanları:

Guarana, % 3.5-5 oranındaki kafein içeriği ile bilinen kafeince en zengin bitkidir. Güçlü bir uyarıcıdır, fiziksel ve zihinsel performansı arttırır. Hafızayı güçlendirir, ruh halini düzeltir. Kafein varlığının yağ metabolizmasında önemli bir rol oynadığı kanıtlanmıştır.
Guarana, yağ yakımını hızlandırır, mide boşaltma süresini uzatarak açlık hissini azaltır, kilo kaybını kolaylaştırır. Bu özellikleri sayesinde de obezite tedavilerinde kullanılmaktadır. Yağ yakıcı özelliğinin yanında fiziksel ve ruhsal yorgunluklarla da savaşması diyet programlarının işleyişini kolaylaştırır. Aynı zamanda, antibakteriyel ve antioksidan özelliklere sahiptir.
Guarana Faydaları başlıklı bu makale 07-09-2011 tarihinden itibaren 16 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Guarana Faydaları

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Guarana Faydaları Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.