reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Forma Girmek İçin

Zayıflama Forma Girmek İçin konusunu yazdır Forma Girmek İçin konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 04-08-2011 tarihinde saat 14:02:40 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 128 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Yaz tatili için şimdiden form tutmaya başlasanız iyi olur. Uzmanlardan forma girmenin püf noktaları...

 

Yaz aylarında giyilen mayo ve hafif giyeceklerde kilolarını saklayamayan kadınlar ile vücut gelişimine önem veren erkeklerin şimdiden spor salonlarına giderek form tutmaya başlamaları gerektiği bildirildi.

 

 Adana'da faaliyet gösteren bir spor salonunda fitness koçluğu yapan beden öğretmeni Soner Kul, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kilo sorunu olanların, konusunda uzman antrenörlerin bulunduğu salonlarda bu sorunlarından rahatça kurtulabileceklerini söyledi.

 

Forma girmek veya vücut geliştirmek isteyenlerin mutlaka diplomalı antrenörler nezaretindeki salonlara başvuruda bulunması gerektiğini belirten Kul, bu konuna kendilerine gelen kişilere bilimsel programlar uygulandığını ifade etti.

 

Kul, açık alanlarda kişinin kendi vücut ağırlığıyla veya salonlarda aletlerle fitness yapabileceğini belirterek, 'Ancak salonlarda kontrollü şekilde spor yapılması daha sağlıklı' dedi.

 

Kul, kişilerin kilo veya kas oranlarına göre çalışma programı hazırladıklarını belirterek, şöyle konuştu:

 

'Öncelikle kişinin ideal kilosu bulunuyor, buna göre günlük alması ve spor yaparken harcaması gereken kalori miktarı belirleniyor. Çalışma programı da bir, iki veya üç aylık dönemler halinde hazırlanıyor. Buradaki amaç, kişiye hızlı bir şekilde değil, haftada yarım kilo civarında kilo verdirmek. Kiloya göre kas oranını artırmak için de sıkı bir antrenman programı uygulatıp protein ve karbonhidrat ağırlıklı beslenme sağlıyoruz.'

 

HAZIRLIK EN AZ 3 AY ÖNCE BAŞLAMALI

Kul, kadın veya erkeklerin yaza en az 3 ay önceden hazırlanmaya başlaması gerektiğini söyledi.

 

Genelde yaza çok az bir süre kala salonlara başvuruda bulunulduğuna dikkati çeken Kul, 'Ancak bunun tam tersi olmalı. Yaza fit girmek isteyenler salonlara kışın gitmeli ve haftada en az 3 gün uzman antrenörlerin nezaretinde çalışma yapmalı' diye konuştu.


Forma Girmek İçin başlıklı bu makale 04-08-2011 tarihinden itibaren 128 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Forma Girmek İçin

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Forma Girmek İçin Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.