reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Fazla Kilolardan Nasıl Kurtuluruz?

Zayıflama Fazla Kilolardan Nasıl Kurtuluruz? konusunu yazdır Fazla Kilolardan Nasıl Kurtuluruz? konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 22-07-2011 tarihinde saat 16:54:30 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 1316 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Yüzyılın hastalığı olan 'obezite'ye yakalanmamak veya ondan kurtulmak için günümüzde kabul edilen iki önemli unsur vardır; birisi diyet, diğeri de egzersiz. İkisi sayesinde alınan enerji ile harcanan enerji kontrol altına alınarak, kişinin zayıflaması veya kilo almaması sağlanmaya çalışılır.

Sağlıklı bir şekilde kilo vermek için ilk yapmamız gereken Diyete girmek'', Diyete başlamak'', Diyette olmak'' gibi kavramları daha baştan reddetmek. Bu kavramlarla zihnimizde bir diyet öncesi'' bir de diyet sonrası'' dönemin olduğunu kabullenmiş oluyoruz. Yani bu kavramları kullandığınız anda, aynı zamanda bir süre sonra bu diyeti bırakacağınızı da ifade etmiş oluyoruz.

Bunun yerine uyku saatlerimiz, hafta sonu programlarımız, yıllık tatillerimiz gibi yiyeceğimiz yemek miktarını ve saatlerini de hayatımızda bir sistematiğe oturtmamız gerekiyor. Aksi takdirde girdiğimiz diyet tünelleri''nden yorgun düşüp, eski kilomuza kısa bir sürede geri dönebiliriz.

Tarihi sırlar


Doymadan yemekten kalkmak

Sadece bu prensibi hayat tarzımız haline getirsek kilo alma veya kilo verememe problemimiz kalmayacaktır. Sebebi ise çok basit; midemizi ne kadar çok doldurursak o kadar çok genişler ve büyür. Midenin büyümesi ve genişlemesi de her defasında daha çok gıda doldurularak gerginlik hissi ve dolayısıyla doyma hissi oluşmasına yol açar. Fakat doymadan yemekten kalkarsak, midemizde büyüme ve genişleme olmayacak ve az miktarda gıda alarak daha da erken doymaya başlayacağız.
Fazla Kilolardan Nasıl Kurtuluruz? başlıklı bu makale 22-07-2011 tarihinden itibaren 1316 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Fazla Kilolardan Nasıl Kurtuluruz?

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Fazla Kilolardan Nasıl Kurtuluruz? Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.