reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Evde Zayıflama Yolları

Zayıflama Evde Zayıflama Yolları konusunu yazdır Evde Zayıflama Yolları konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: Zayıflama Bilgileri   
Bu makale 27-06-2010 tarihinde saat 14:59:24 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 7139 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


İşe yıkanacak çamaşırları toplamakla başlayın. Özellikle yatak, evin en temiz tutulması gereken yerlerinden biri olduğu için, haftada 1 kez nevresim, yastık, yorgan kılıflarının değiştirilmesi gerekir.  Ardından kullanılmış havluları etrafta toparlamak gerekecektir. Kazaklar, gömlekler, çoraplar elden geçirilecek ve yıkanacakların elden geçirilmesi ortalama  yarım saati bulacaktır. Perdeleri de yıkamak lazım! Perdeleri çıkarmak, o arada camları silmek ve yıkanacakları toparlamak size 200 kalori harcatır.

Çamaşırları renklerine göre birbirinden ayırıp makine atma kısmı, en az kalori harcanan yer. Bu kısımda teknoloji devreye girdiği için, bize pek iş kalmıyor. Sadece 30 kalori!

Yatakların nevresim takımlarını çıkardığınıza göre, yerine yenilerinin serilmesi gerekecektir. Ortalama 2 yatak için bu eforu harcarsanız, yakacağınız kalori 40’dır.

Perdeler makineden tertemiz çıktılar ve asılma zamanı geldi. Eğer  ütü gerektirmeyen perdeleriniz varsa, 50 kaloriyi sadece asarak harcadınız. Şöyle bir ütülemek ve asmak ise kaloriyi 70’e çıkarır.

Kuruyan çamaşırları toplamak 20 kalori harcatır. Ancak o toplanan çamaşırların ütülenmesi de gerekmiyor mu? Yarım saat ütü yapmak 70 kalori daha götürdü ama çarşaf, gömlek derken, 1 saati bulursunuz. Bu durumda harcadığınız kalori de artacaktır; 140!

Ütüler bitince, çamaşırla işiniz elbette bitmiyor. Bir de onarlı yerleştirmek var. Gömlekler gardıroba asılacak, kıyafetler ev halkının çekmece ve dolaplarına yerleşecek. Çoraplar katlanmak ister, pantolonlar asılacak. 70 kalori daha harcadınız demektir.

Çamaşır makinesini kullanarak banyoyu da biraz dağıtmış olabilirsiniz. Çamaşır makinesinin deterjan gözünü yıkayın. Banyo aynasını ve yeri üstün körü silin. Deterjan ve yumuşatıcıyı yerine kaldırın. Ütü masasını kaldırın. Mandalları torbasına  koyun. Son ufak tefek işlerin de size kalori harcatacağını unutmayın. Kaç kalori mi? 60!

Çamaşır yıkamak sizin için artık eğlence olacaktır. Kim vücudundan bunca kaloriyi atmak istemez ki?

Evde Zayıflama Yolları başlıklı bu makale 27-06-2010 tarihinden itibaren 7139 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Evde Zayıflama Yolları

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Evde Zayıflama Yolları Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.