reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Egzersizin Faydaları ve Zayıflamaya Etkisi

Zayıflama Egzersizin Faydaları ve Zayıflamaya Etkisi konusunu yazdır Egzersizin Faydaları ve Zayıflamaya Etkisi konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: Zayıflama Bilgileri   
Bu makale 18-08-2009 tarihinde saat 18:33:44 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 7177 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Her bireyin sağlıklı bir hayat sürmesi için mutlaka düzenli olarak egzersiz yapması gerekir. Peki, egzersiz yapmanın neden gerekli olduğunu ve nasıl yapılacağını biliyor musunuz?
 

Egzersizin Faydaları

Egzersizin vücuda yararları:

 • Eklem ve kasları kuvvetlendirir
 • Bağışıklık sistemini güçlendirerek enfeksiyon hastalıklarını önler.
 • Hormon salgılarını arttırarak yaşlanmayı yavaşlatır.
 • Kan ve dolaşım sistemini güçlendirir.
 • Kolesterolü düşürür
 • Düşük tansiyonu stabilize eder, yüksek tansiyonu düşürür.
 • Meditasyon etkisi yapar, stresi azaltır.
 • Kanser riskini düşürür.
 • Kemikleri güçlendirir, kilo alımını engeller.
 • Doku kalitesini arttırır. Vücut şekillenir, gevşeme ve sarkma azalır.
Günlük yaşamınızda egzersize ne kadar erken yaşta başlarsanız, o derece faydasını görürsünüz. Hiçbir yaş geç değildir. Şimdiye kadar yapmadıysanız, Hemen başlayın.

Yaptığınız aktiviteye uygun kıyafet ve ayakkabı giyin. Tişört ve eşofmanlarınız kesinlikle naylon, terilen gibi sentetik maddelerden olmasın. Vücudumuza temas eden giyecekler, ter emen ve hava geçiren pamuklu, keten, yünlü gibi maddelerden üretilmiş olsun. Ter atmak için vücudunuza naylon gibi sentetik maddeler sarmak ve sauna eşofmanı giymek sağlık için çok zararlıdır.

Gün aşırı 30-60 dakika açık havada yürüyüş, bisiklet, yüzme gibi devamlılığı olan egzersizler yapın. Böyle bir şansınız yoksa, kapalı alanda yürüyüş bandı, bisiklet, yüzme de yapabilirsiniz. Yavaş başlayıp, tempoyu artırmak en doğrusudur.  Eğer imkanınız varsa, yürüyüş alanı olarak kendinize orman içi gibi doğal toprak yolları seçin. Beton esnek olmadığından eklemlere zarar verebilir.

Kilonuz fazla, yaşınız da ortanın üstündeyse, egzersize yavaş ve hafif başlamalısınız. Fazla ağırlık eklemlere çok zarar verir. Spor esnasında sakatlanmalara sebep olur. Yürüyüş, yüzme gibi sporlara hafiften başlayarak, giderek arttırmakta fayda vardır. Eğer romatizma, artroz, bel fıtığı, kalp, şeker, böbrek, yüksek tansiyon gibi hastalıklarınız varsa, mutlaka doktora danışmalısınız. Ateşli hastalıklarda, soğuk algınlığında günlük aktiviteye ara vermekte fayda vardır.
 
 
Kaynak: msn

Egzersizin Faydaları ve Zayıflamaya Etkisi başlıklı bu makale 18-08-2009 tarihinden itibaren 7177 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Egzersizin Faydaları ve Zayıflamaya Etkisi

Sayfayı Paylaş:

Egzersizin Faydaları ve Zayıflamaya Etkisi için yapılmış yorumlar.
egzersiz ve aerobik
Yazan: hülya - Denizli
Puan:egzersiz ve aerobik

"ben yaklasik 2 ay aerobik yaptim. ögretmenimiz öncülüğünde, ama bel vede dizlerim cok ağrımaya basladı zaten romatizmamda vardi simdi 1 haftadir bıraktım."
  
Bu yorum 22-08-2009 16:07:31 tarihinde yazılmıştır...

Egzersizin Faydaları ve Zayıflamaya Etkisi Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
 • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
 • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
 • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.