reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Dukan Diyeti Nasıl Yapılır?

Zayıflama Dukan Diyeti Nasıl Yapılır? konusunu yazdır Dukan Diyeti Nasıl Yapılır? konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 09-07-2011 tarihinde saat 14:21:23 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 412 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


DUKAN DİYETİ Başta Fransız kadınlarının uygulamakta oldukları bu diyet, protein ağırlıklı olan bir uygulama. Dukan diyetinin yaratıcısı Pierre Dukan zayıflamak isteyen bayanlara” aç kalmadan zayıflayın “demiştir, ve Fransız kadınlarının dilinde slogan olmuştur. Zayıflamak adına her yolu deneyen insanlara bu meşhur Dukan diyeti cazip gelmiştir. Dukan diyetinin bazı katı kuralları vardır ve dört aşamadan oluşmaktadır. ilk aşamada protein ağırlıklı beslenirken, karbonhidrat alımını durduruyoruz.

Dukan diyetindeki beslenme şekli : Yumurta, tavuk ve balık serbest olmakla birlikte, seçilen proteinlerde yağ oranının %10 unu geçmiyoruz. Her diyette olduğu gibi bol su içmeyi ihmal etmiyoruz. Kolesterolü olanların çok dikkatli olmasını öneririm, çünkü bir hafta süren ilk aşamada sağlıklarını tehlikeye atmamalılar. İkinci aşamada sebze türü beslenmeye geçilebiliyor. Onunda belli ölçüleri var tabiki. Her şeyden az ve kısıtlı yiyebiliyorsunuz. Patates, mısır, mercimek kısacası nişasta içeren yiyecekleri pek önermiyor Dukan diyeti.

Biraz kilo vermeye başladıktan sonra diyetimizde dengeleme adımına gidebiliyoruz. Artık çok az olmak kaydıyla karbonhidrat alımına başlayabiliriz. Günde nişasta içeren bir adet meyve veya sebze olabilir. Bir dilim kepek ekmeği olabilir. Biz yinede sınırlarımızı bilip, verdiğimiz kiloları geri almayalım. Son adımda ise her şeyden yemeğe başlıyoruz. Her diyette olduğu gibi disiplini elden bırakmazsak, zaten kilomuzu vermemiz mutlak bir gerçektir.

dukan diyeti nasıl yapılır ?

Protein ağırlıklı beslenmek metabolizmamızı hızlandırır ve kilo verimini kolaylaştırır. Ayrıca , diyete başladığınızdan itibaren her gün üç kaşık yulaf kepeği yiyin. Aktarlardan bulabilirsiniz. Bol su içerek desteklemek tok kalmamızı sağlayacaktır. Artık sürekli zayıflayıp kilo almaktan kurtulmak istiyorsanız, bence dukan diyetini denemenizde yarar var.

Doğum sonrası fazla kilolarınızı bu diyetle verin. Beslenme açısından son derece zengin menüler var.

Dukan diyeti yemek tarifleri :Balık, tavuk yiyerek doğru beslenerek zayıflayın. Ayrıca birinci aşamadan sonra sebzelere de ağırlık verilmesi isteniyor, tok ve aynı zamanda eşit ağırlıklı beslenme öneriliyor. Yani aşamalar ilerledikçe kilo verimi başladıkça, aç kalmadan sağlıklı beslenme kulvarına geçmiş olunuyor..Zaten amaç güç kaybetmeden, doğru ve dengeli beslenerek zayıflamak. Doğru egzersizleri ihmal etmiyoruz. Bu diyet kaçamak yapmayı kabul etmiyor. Beslenmemize ve egzersizlerimize çok dikkat ediyor ve sağlıkla zayıflıyoruz.


Dukan Diyeti Nasıl Yapılır? başlıklı bu makale 09-07-2011 tarihinden itibaren 412 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Dukan Diyeti Nasıl Yapılır?

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Dukan Diyeti Nasıl Yapılır? Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.