reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Dondurmaların Kalorileri

Zayıflama Dondurmaların Kalorileri konusunu yazdır Dondurmaların Kalorileri konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: Zayıflama Bilgileri   
Bu makale 16-07-2011 tarihinde saat 09:50:40 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 211 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Hangi dondurma kaç kalori? İşte size Dondurmaların Kalorileri


Birbirinden farklı aromalarla üretilen dondurmalar, sıcak yaz günlerinde serinlemek için ideal. Üstelik dondurma, kalsiyum ve fosfor yönünden de oldukça zengin. Ancak uzmanlar kilo kontrolü açısından günde 100 gramdan fazla tüketilmemesini öneriyor.

İçeriğinde yoğun miktarda süt bulunan dondurmalar iyi birer kalsiyum ve fosfor kaynağı. Dondurma ayrıca, B grubu vitaminler ve A vitamini bakımından da çok zengin. Ancak 100 gramı ortalama 200 kalori içeren dondurmaları ölçülü bir şekilde tüketmek gerekiyor, özellikle çocukların büyüme dönemlerinde, kemik gelişimlerine katkıda bulunduğu iddia edilen dondurmayı tüketirken dikkat etmeniz gereken noktalar var.

Nelere dikkat etmeli?
• Porsiyon: Tam yağlı süt ve süt ürünlerinin hatırı sayılır miktarda doymuş yağ içerdiğini hatırlayarak porsiyonlarınızı küçültün.

• Ekstralar: Kurabiyeler ya da çikolatalı gevrekler ekstra yağ içerir. Eğer dondurulmuş bir şeyler tüketmek istiyorsanız meyve ilaveli olanları tercih edin.

• Şeker ilavesiz mi? Şeker ilave etmeden tatlı bir yiyeceği nasıl elde edersiniz? Elbette yapay tatlandırıcılarla… Bu da diyabeti olmayanlar için çok da ideal bir tercih değil.

• Soslar ve kaplamalar: Dondurma külahınızı erimiş çikolataya batırdınız, oradan fıstık kutusuna, oradan da renkli şekerciklerin içine…

Muhtemelen tonlarca ekstra yağ ve kalori aldınız. Dondurma tüketirken bu tip soslar ve kaplamaların ekstra kalori anlamına geldiğini hatırlamanızda fayda var..


Dondurmaların Kalorileri başlıklı bu makale 16-07-2011 tarihinden itibaren 211 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Dondurmaların Kalorileri

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Dondurmaların Kalorileri Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.