reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Diyet Yapmadan Zayıflama

Zayıflama Diyet Yapmadan Zayıflama konusunu yazdır Diyet Yapmadan Zayıflama konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: Zayıflama Bilgileri   
Bu makale 13-09-2009 tarihinde saat 15:28:06 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 2707 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Diyet esnasında zararlı sayılan gıdaları hiç almamak, sonunda farklı bir biçimde geri teper. Yasaklı tatları daha da çok istemeye başlarsınız. Bu sebeple diyet yaparken kendinizi kontrollü bir biçimde ödüllendirmeniz ve yemek çeşitlerini değil, yemeklerin miktarı sınırlamanız daha doğru olacaktır. Örneğin dondurma… Dondurma tüketirken, porsiyondaki kalori miktarına muhakkak bakın. Tükettiğiniz besin düşük kalorili olsun fakat tadı hiç de dondurmaya benzemeyen, sıfır yağlı ya da şekersiz bir şey olmasın.

Diyet Yaparken Hiç değil, Az yiyin!

Burada önemli olan bir defada ne kadar yediğinizdir. Her seferinde yalnızca yarım bardak yeter. Bu kurala sadık kaldığınız müddetçe, buzdolabınızda dondurma bulundurmanızda hiçbir zarar yoktur. Fakat sınırı aştığınızı fark ederseniz, bir müddet dondurma tüketmeyin, eve sokmayın. Evde bulunanları da bitirmeleri için çocuklara dağıtın.

Çikolatada da aynı kuralları uygulayın. Daha kontrollü ve sağlıklı olması için, çikolata kaplı fındık ya da bademli çeşitleri deneyin. Günlük çikolata tüketiminizi dört beş taneyle sınırlayın. Bu arada her gün birkaç siyah çikolatanın kanı sulandırma özelliğiyle kalp damar hastalıklarına iyi geldiğini de yeri gelmişken söyleyelim.

Diyet Yaparken Yasak koymayın!

Çocukların beslenmesi de sizin beslenmenizden hiç farklı değildir. Çocuklara sevdikleri bir yiyeceği yemeyi yasaklarsanız, dışarıda bir yerde onu bulur ve fazlasıyla ondan yerler. Onlara hiçbir besin için yasak koymayın fakat her şeyi de evde hazır bulundurmayın. Seçimler farklı yapılabilir. Örneğin kolalı içecekler, şeker ve cips eve almayın.

Aza olsa dışarıdaki yemeklerde ya da çocuğunuz arkadaşlarıyla birlikteyken, onun ne yiyeceğine kendisinin karar vermesine izin verin. Onlar için zararlı olduğunu düşündüğünüz yiyecekleri kendi harçlıklarıyla almalarını söyleyin. Unutmayın ki, küçük yaşlarda kazanılan sağlıklı beslenme alışkanlıkları çok daha kalıcı olur.

Pek çok hastam açık büfelerde, gittikleri davetlerde çok zorlandıklarını, kendilerini tutamadıklarını ve bunun sonucu olarak da kilo aldıklarını söyler. Bu durumlarda şöyle bir yöntem kullanabilirsiniz. Yemek esnasında girerek her şeyden sırayla almak yerine, önce bir servis edilenleri gözlemleyin. Böylece hem canınızın en çok istediklerini alırsınız, hem de diyet kurallarınıza uyabilirsiniz.

Diyet Yaparken Zevk alın!


Söz gelimi tabağınıza öncelikle bolca salata koyun. Böylece diğer çeşitlere daha az yer kalacaktır. Tatlılara gelince; yemeğe eğer size sunulanlar arasında meyve varsa yemeye öncelikle meyveyle başlayın.

Tatlı ihtiyacınızı bu şekilde törpüledikten sonra, buna rağmen hala canınız istiyorsa diğer tatlılardan alın. Her gün kalori saymayın veya yediklerinizin listesini yapmayın. Yediklerinizden zevk alın ve bunu yaşam biçimi haline getirmeye çalışın.

İyi yemek hayatın en önemli tatlarından biridir. Sevdiğiniz her şeyden yiyin fakat bu yedikleriniz nefsinizi tatmin edecek oranda olsun. Tüm bunlara rağmen kilo almaya başlarsanız porsiyonlarınızı küçültün.
 
Diyet anlayışınız kısıtlama olsun, yasaklama değil!

Diyet Yapmadan Zayıflama başlıklı bu makale 13-09-2009 tarihinden itibaren 2707 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Diyet Yapmadan Zayıflama

Sayfayı Paylaş:

Diyet Yapmadan Zayıflama için yapılmış yorumlar.
en kolay kilo verme yöntemi
Yazan: gamze - Isparta
Puan:en kolay kilo verme yöntemi

" diyet yapmadan zayıflamak bence de mümkün. neden derseniz az az ve sık sık yemek kilo vermede çok etkili çünkü metabolizma hızlı kalmış oluyor.bunun yanısıra diyet de yapmamaış oluyorsunuz şişkinlik falan da hissetmiyorsunuz.hakikaten spor yapmaya bile gerek kalmıyor. en kolay yolu bu galiba."
  
Bu yorum 24-09-2009 18:42:09 tarihinde yazılmıştır...

Diyet Yapmadan Zayıflama Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.