reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Detoks Nedir?

Zayıflama Detoks Nedir? konusunu yazdır Detoks Nedir? konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 04-07-2011 tarihinde saat 15:26:34 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 205 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


TOKSİNLERE KARŞI


Sağlıklı bir vücut, belirli düzeydeki toksinleri vücuttan rahatça uzaklaştırabilir ancak fazla miktarda birikirse bu denge bozulur. Günlük işlevleri etkilenen vücut, gerekli enerjiyi üretemediğinden yorgunluk, halsizlik, konsantrasyon güçlüğü yaşayabilir. Bu durumda özel bir detoks programı faydalı olacaktır. Toksinlerden kurtulmak için doğal beslenme ana prensiptir. Yani sebze ve meyvelerin ağırlıklı olduğu ana öğünler, sebze ve meyve sularının içildiği ara öğünler, işlenmemiş tam tahıl ekmeği, kuru baklagiller, balık, yoğurt, yağlı tohumlar, bol su kolay uygulanabilecek bir detoks şeklidir. Böyle bir beslenme şekli en az üç gün, ama tercihen 7 -10 gün uygulanabilir. Bu süre içinde kafein, alkol ve hazır gıdalardan uzak durulmalıdır.

KİMLERE GEREKLİ, KİMLERE ZARARLI?


Her gün beş porsiyon sebze meyve tüketemeyen, yeterli su içmeyen, çok yoğun alkol ve kafein tüketen, aşırı stresli çalışan, sık seyahatleri olan, hareketsiz bir yaşam sürüp ödem, gaz ve şişkinlik şikayeti yaşayanlar, dönem dönem sabahları zor uyanıp halsizlik hissedenler detoks yapabilir.
Ama ben düzenli olarak en az yılda iki kez yapılması taraftarıyım çünkü, şehir yaşamı bizi buna zorluyor.

Bir hafta - 10 gün süreyle vücudunuzu dinlendirmeniz, ihtiyacı olan doğal besinlerle ödüllendirmeniz ve arındırmanız, sizi hastalıklara karşı koruması için bir doping olabilir.

Ancak organ yetmezliği olanlar, hamileler, süt verenler, yüksek tansiyon, diyabet hastaları ve çocukların yapması sakıncalı olabilir.
Bu gruptaki bazı kişiler, detoksu hekim kontrolünde ve bir beslenme diyet uzmanı takibiyle yapmayı deneyebilir
Detoks Nedir? başlıklı bu makale 04-07-2011 tarihinden itibaren 205 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Detoks Nedir?

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Detoks Nedir? Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.