reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Dengeli Zayıflama

Zayıflama Dengeli Zayıflama konusunu yazdır Dengeli Zayıflama konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 19-07-2011 tarihinde saat 14:55:58 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 208 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


 • Mümkün olduğunca şeker ve şekerli gıdalardan uzak durun. Saf karbonhidrat olan şeker, insülin metabolizmasının bozulmasına neden olur ve kan şekerin de sürekli iniş ve çıkışlar görülür. Bu da yeme kontrolümüzü yitirmemize neden olur. Şekerli gıdaları protein ve yağ içeren, kan şekerinin ani iniş ve çıkışlarını önleyecek süt, yoğurt gibi gıdalarla tüketelim. Sütlü tatlı, ballı yoğurt vb.
 • Kesinlikle öğün atlamayın Öğün saatiniz geldiğinde nerede olursanız olun uygun bir yiyecek seçip tüketin. Öğün atlamanız diğer öğünde yeme kontrolünüzü kaybetmenize neden olabilir.
 • Su içmeyi asla unutmayın. Metabolizmayı hızlandırmak ve doygunluk hissi vermesi için en iyi sıvının su olduğunu unutmayın. Ancak soğuk günlerde sıcak olarak tüketilecek bitki çayları, sıcaklarda da soğuk olarak içeceğiniz soda, ayran. Vb. içecekler suya alternatif olabilir.
 • Her gün 1 porsiyon sebze yemeği ve 1 porsiyon et, tavuk, balık veya alternatifi baklagil yemeği tüketin. Etin diğer bir seçeneği yumurtadır. Et ürünlerini kullanamadığınız ya da alamadığınız günlerde sebzeli yumurta yemekleri doğru bir seçim olacaktır.
 • Atıştırmak için en doğru seçim, çiğ sebzelerdir. Bol bol salatayı her öğünde tüketin.
 • Fast-food yemek kaçınılmaz gibi adeta; ancak kanser riski olduğu bilinen fast-food gıdaları bol yeşillik veya meyve ile tüketin. Böylece posa, C ve A vitamini sayesinde bu riski en aza indirgersiniz.
 • Son olarak da kalsiyumdan zengin Süt, yoğurdu günde en az 1 bardak almaya özen gösterin. Süt içemeyenler için aynı değerdeki yoğurt tüketilebilir. Aynı miktardaki süt, yoğurt yemeklerin, çorbaların, kahvenin içinde de alınabilir.
 • Sağlıklı ve zayıf kalmak için doğru beslenmek kadar harekette önemlidir. Mümkün olduğunca aktif yaşayın. Kısa mesafelerde araç kullanmayın, yürüyün. Asansör yerine merdiveni tercih edin. Kendinize en azından haftada 3–4 kez uygulayabileceğiniz bir spor programı yapın. Bunu doktorunuza danışarak ve koşullarınızı göz önünde bulundurarak yapın. Örneğin her gün 1 saatlik açık havada yürümek…
 • Her şeyden daha önemlisi yaşama güler yüzle bakabilmektir. Yaşamınızda değiştirebileceğiniz şeyleri değiştirmek, değiştiremeyeceklerinizi de kabullenip hayatınızda ki stresi azaltmak doğru bir yaklaşım olacaktır. Zaten mutluluğun anahtarı da bu değil mi. Ne dersinizDengeli Zayıflama başlıklı bu makale 19-07-2011 tarihinden itibaren 208 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Dengeli Zayıflama

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Dengeli Zayıflama Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
 • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
 • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
 • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.