reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Brokoli Zayıflatır Mı?

Zayıflama Brokoli Zayıflatır Mı? konusunu yazdır Brokoli Zayıflatır Mı? konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 07-09-2011 tarihinde saat 16:58:31 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 287 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Çoğu zaman karnıbahara benzettiğimiz brokoli  hayatımıza zayıflama kelimesi ile girdi. Evlerimizde diyet menülerinin başında gelen bu bitki sadece zayıflamada mı etkili?

Genellikle haşlanarak yenen brokolinin en fazla haşlanma süresi 2-3 dakikadır. Brokolinin vücudumuza yararları açısından baktığımızda bağ dokusunu güçlendirmesi, bağırsak hastalıklarına ve enfeksiyonlara karşı koruyucu olması, .Kalbi,kan dolaşımını ve kasları güçlendirmesi, hücrelere daha fazla oksijen gitmesini sağlası, sindirimi desteklemesi, bağışıklık sistemini güçlendirmesi gibi daha sayılamayan bir çok özelliği mevcuttur.

Bol miktarda folik asit içerdiğinden hamileler,doğum kontrol hapı ve çok ilaç kullananlar haftada 2-3 gün brokoli yemelidir. Sinirleri zayıf stresli olanlar bol bol brokoli tüketmelidir. Brokolideki kalsiyum ve bakır vücut tarafından çok iyi değerlendirilebildiğinden osteoporoz sorunu olan kadınlar brokoliyi sofralarından eksik etmemelidir.Brokoli bağ dokusunu güçlendirdiğinden varisi olanların bol bol yemesi önerilir.Ayrıca brokoli yağın yakılmasında ve vücuttaki suyun atılmasında etkilidir.Bu nedenle yüksek tansiyonu olanlara önerilir.


Brokoli Zayıflatır Mı? başlıklı bu makale 07-09-2011 tarihinden itibaren 287 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Brokoli Zayıflatır Mı?

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Brokoli Zayıflatır Mı? Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.