reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Bitkisel Zayıflama

Zayıflama Bitkisel Zayıflama konusunu yazdır Bitkisel Zayıflama konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 15-07-2011 tarihinde saat 18:22:52 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 182 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Bitkisel zayıflama yöntemleri son yıllarda insanların sıkça başvurduğu yöntemlerden biridir. İnsanlar, artık doğal yollarla zayıflamanın yollarını aramaktadırlar. Bitkilerle zayıflama insanlara daha sağlıklı gelmektedir. Bitkiler, vücuttan toksinleri atıyor, yağları yakıyor. Ayrıca bu bitkiler vücudu dinç tutarak, vücudu tok tutarak zayıflamak isteyenlere yardımcı oluyor. İçerdiği vitamin ve minerallerle de sağlıklı bir diyet sunuyor. İşte zayıflamaya yardımcı bitkilerden bazıları:

Maydanoz:  Taze yiyilen veya çayı içilen maydanoz metabolizmayı hızlandırır ve yağ yakımını hızlandırır.

Arnavut Biberi: Yağ yakıcı özelliği ile zayıflamaya yardımcı olur. Dolaşımı ve sindirimi düzenler.

Atkuyruğu: Atkuyruğu toksinleri vücuttan atar. Atkuyruğu çayı, yemeklerle yediğimiz yağların etrafını kaplar ve sindirilmesine engel olarak dışkı yoluyla vücuttan atılmalarını sağlar. Zayıflamak için; 4 su bardağı suya 1 çorba kaşığı ufalanmış atkuyruğu konulur, yarım saat bekletildikten sonra ince ve temiz bir tülbentten süzülür.

Saat 10:00,15:00 ve 21.00”de birer çay bardağı içilirse zayıflamaya yardımcı olur.

Yeşil çay: vücuda zindelik verir, vücuttaki yağları atar. Çoğu zayıflama çaylar ya tok tutarlar yada metabolizmayı hızlandırarak yağları yakarlar.

Rezene ile zayıflama: Rezene içerisindeki yağ asitleri sayesinde vücuttaki yağları yakar.

Karahindiba: Toksinleri atar, karaciğere iyi gelir, yağları yakar.

Adaçayı: Adaçayı, doğal yağ asitleri içerir ve iştah kesici bir işlevi vardır. Tok tutucu bir etkisi olduğundan zayıflamada etkilidir.

Keten Tohumu: Tokluk hissi vererek zayıflamaya yardımcı olur.

Kekik: Antioksidan bakımından zengin bir bitkisel zayıflama otudur. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Kekik çayı sabah ve akşam 2 kez içilmesi halinde zayıflamaya yardımcı olur.

Fesleğen: Fesleğen bitkisi de vücuttan su atılmasına yardımcı olur, metabolizmayı hızlandırır.

Civanperçemi: İştah kesicidir ve tokluk hissi verir. Çünkü insülün hormonunu dengeler. Böylece şekerli şeyler yemenizi engeller.

Biberiye:  Kilo vermede etkilidir. Yağ yakıcı özelliği vardır. Ayrıca sindirim sistemine iyi gelmekte ve kan akımını düzenlemektedir. 4 su bardağı saf sirkeye 1 avuç biberiye konur.10 gün bekletildikten sonra ince ve temiz bir tülbentten süzülür. Sabah akşam birer çay bardağı içilirse zayıflamaya yardımcı olur.

Tere: Tere yağ yakan bir bitkidir. Bir tabak tere üzerine elma sirkesi ekleyerek yenildiğinde kilo vermede yardımcı olur. Vücuttaki yağ yakımını hızlandırır.

Tarçın: Yağ yakar ve enerji verir.

Sinameki: Vücuttan su atılmasını sağlar, yağ tutucu etkisiyle yağın sindirilmeden vücuttan atılmasına yardımcı olur. Dolaşım sistemine iyi gelir. Sinamekiyi sürekli kullanmamalıdır. Çünkü güçlü bir zayıflatıcı etkiye sahiptir.

Lida: Sindirim sistemini temizler, bitkisel zayıflama takviyeleri yapımında kullanılır. Ancak aşırı kullanımdan kaçınmalı, bu durumda yan etkisi olabilir.

Karahindiba: Vücuttan su atımına yardımcı olur, susatıcı etkisi vardır. Zayıflama amaçlı kullanılırken günde en az 3 litre de su içmek gerekir.


Bitkisel Zayıflama başlıklı bu makale 15-07-2011 tarihinden itibaren 182 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Bitkisel Zayıflama

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Bitkisel Zayıflama Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.