reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Atıştırmalar

Zayıflama Atıştırmalar konusunu yazdır Atıştırmalar konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 30-07-2011 tarihinde saat 13:55:08 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 135 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Canımız sıkıldığında, üzüldüğümüzde, sinirlendiğimizde bir şeyler atıştırma gereksinimi duyuyoruz. Bu da genelde; çikolata, şeker, goflet, kuruyemiş gibi kalorisi oldukça yüksek besinler oluyor. Halbuki atıştırma isteğimizi bastırmanın da yolları bulunuyor.

Bu yolları Türkiye Diyetisyenler Derneği, İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi, diyetisyen Dilara Koçak açıklıyor:

"Kuvvetli bir öğünden 1 saat sonra acıkırsanız, bir şeyler yemek isterseniz önce kendinizi sorgulayın: bir şeye mi sıkıldınız veya üzüldünüz, streste misiniz, yalnızlık mı çekiyorsunuz. Neden bunlardan biriyse, bu duygudan kurtulmaya çalışın ve yemek istediğiniz besinin örneğin goflet veya çikolatanın kalorisini düşünün.Birkaç dakikalık atıştırmanın sonucu alacağınız kalorinin sizi içinde bulunduğunuz ruh halinden kurtarmayacağını, aksine vücudunuzda kilo yapacağını da düşünün. Atıştırma hissini bastıramadınız mı, o zaman 1-2 bardak su için. Yine başarısız olduysanız duş alın. Bu yaptıklarınız fayda vermediyse sohbetinden hoşlandığınız bir arkadaşınızı teflonla arayıp konuşun. Ama yine başarılı olamadıysanız kalorisi düşük bir şey yiyin.Ancak gün içinde 2-3 saatte bir açlık şekeriniz düşüyor, bir şeyler yemek istiyorsanız dikkatli olmalısınız. Bu atıştırma duygusu bir hastalığın örneğin şeker hastalığı veya reaktif hipogliseminin habercisi olabilir."


Atıştırmalar başlıklı bu makale 30-07-2011 tarihinden itibaren 135 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Atıştırmalar

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Atıştırmalar Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.