reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Ameliyatla Zayıflama

Zayıflama Ameliyatla Zayıflama konusunu yazdır Ameliyatla Zayıflama konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 09-08-2011 tarihinde saat 16:36:37 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 255 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Ameliyatla zayıflama kulaga kolay bir kilo verme yöntemi gibi gelebilir. Ancak bu tür ameliyatlar herkese veya her durumda uygulanmıyor.

Liposuction


En çok karın ve kalça bölgesinde görülen, diyete ve egzersiz yapmaya dirençli yağların tedavisinde, günümüzde, liposuction yöntemiyle oldukça başarılı sonuçlar elde diliyor. Öyle ki bir seansta 5-6 kilo yağ aldırılabiliyor. Daha fazla yağ alınması gerekiyorsa, ikinci bir uygulamanın yapılması gerekiyor. Liposuction işleminin bir başka özelliği de bölgesel zayıflama işlemi olması. Bu yöntemin nasıl uygulandığına gelince...Liposuction, steril koşullarda, yağ alınacak bölgeye özel bir solüsyon verilerek yapılıyor. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta; kanüllerin ince olması.Günümüzde 2 milimetrelik kanüller kullanıldığı için, işlem uzman ellerde yapıldığı takdirde, yağ alınan bölgelerde herhangi bir iz oluşmuyor. Ayrıca, bölgelere birçok kez girilip, çıkılabildiği için yağlar hemen her yerden daha orantılı bir şekilde alınabiliyor. Vücuda verilen sıvı bölgeyi iyice genişletip, yapı homojenize ediyor ve bu sayede işlem dikkatli ve düzenli yapıldığında herhangi bir sorun da yaşanmıyor. Bu işlemden sonra korse giyilmesi, cildin elastikiyeti ve şişliklerin daha çabuk geçmesi için önem taşıyor. Liposuction işleminin ardından yapılan ultrasonik masajla daha çabuk iyileşme sağlanıyor ve şişlikler kısa sürede yok ediliyor.

Kimler için sakıncalı?


Liposuction, küçük çocuklara, ileri derecede kalp hastalarına ve hamilelere uygulanmıyor.

Riskleri


En sık karşılaşılan sorun bazı bölgelerde gereğinden fazla yağ alındığı için ortaya çıkan çukurlar. Ayrıca damarda oluşan travma sonucunda gelişen kanama bu yöntemin bir başka riskini oluşturuyor. Bazı hastalarda da ameliyat sırasında, yağ hücreleri damar içine girebiliyorve burada pıhtı oluşmasına yol açabiliyor.

Mideye kelepçe


Fazla yemeyi önlemek için kullanılan bu yöntem önerilebilir. Ameliyat daha önce uzun süre diyet ve egzersiz yapmış fakat kilo verememiş, vücut kitle endeksi yüzde 35'in üzerinde olan hastalara tavsiye ediliyor. Bu yöntemde mideyle yemek borusunun birleştiği yerin hemen altına, ayarlanabilir slikon bir halka takılıyor. Bu halka üst bölümde ufak bir boşluk bıraktığı için mideyi ikiye bölüyor. Midenin üst kısmındaki besin alt bölgeye güçlükle ulaşabildiği için hasta az yiyor. Ameliyattan sonra bir yıl içinde fazla kiloların yüzde 50'si veriliyor.

Kimler için sakıncalı?


Ağır kalp yetmezliği ya da akciğer hastalığı olanlara, alkoliklere, çocuklara, hormon bozukluğu nedeniyle şişmanlamış kişilere.

Riskleri


Obezite beraberinde kalp, diyabet ve yüksek tansiyon gibi hastalıklarıda beraberinde getirdiği için bu kişilerin ameliyatlarında zaten bir risk söz konusu. Genel anestezi de uygulandığı için zatüree, nefes almada güçlük, bunun yanı sıra kalp dolaşım ve solunum sistemi problemleri daha kolay ortaya çıkıyor. Ayrıca ameliyat sırasında damarlarda kan pıhtılaşması görülüyor. Ameliyat anında oluşabilecek kanamalar, midenin delinmesi ya da çevre organ yaralanmaları da muhtemel riskler arasında.
Ameliyatla Zayıflama başlıklı bu makale 09-08-2011 tarihinden itibaren 255 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Ameliyatla Zayıflama

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Ameliyatla Zayıflama Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.