reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Ahmet Maranki

Zayıflama Ahmet Maranki konusunu yazdır Ahmet Maranki konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: Zayıflama Bilgileri   
Bu makale 03-07-2009 tarihinde saat 02:46:26 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 40187 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Ahmet Maranki 1956 yılında İnebolu'da doğdu. Liseyi İstanbul'da bitiren yazar ilk önce Tütün Eksperleri Yüksek Okulu’nu bitirip 1976 yılında stajını tamamlayarak devlet görevine başladı. Sırasıyla 1981 yılında İstanbul Üniversitesi T. Endüstri Mühendisliği’ni, 1986 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sosyal Siyaset Bölümünde ‘master’ını, 1990 yılında aynı bölümün Sosyal Siyaset Çalışma Ekonomisi Endüstri İlişkileri alanında doktorasını tamamladı. Ahmet Maranki, 1991 yılında ABD'de mesleki alanda mahalli idareler, sosyal güvenlik sistemleri ve tarım alanında doktora üstü bilimsel çalışma ve araştırmalarda bulundu.

Ahmet Maranki, 1993 yılında SSCB'nin yıkılmasıyla Azerbaycan devletinin talebi üzerine, T.C. adına görev yaptığı ilgili birimin baş uzmanı olarak araştırmalar yapmak ve üniversitelerde ders vermek üzere görevlendirildi. T.C. adına Azerbaycan Birleşmiş Milletler Teşkilatı (BMT) U.N.D.P, UNV birimlerinin kalkınma programları çerçevesinde devlet ve özel üniversitelerinin planlı ekonomiden pazar ekonomisine geçişleriyle ilgili "Principles Marketing", International Economic Organization", "International Marketing", "Islam Economy Relation" ders programlarının hazırlanıp uygulanmasında "University Lecturer" unvanıyla "Specialist" olarak diplomatik statüde görev yapan yazar, Azerbaycan Millî Meclisi’nde danışmanlık yapmış olup, bu çalışmalarını "Türkiye Azerbaycan Haricî İktisâdî Alakaları" , "Agent Mukaveleleri" adlı kitaplarıyla yayınlamıştır.

Ahmet Maranki, yaptığı bu ve burada kaydedilmeyen çalışmalarıyla 1998 yılında Azerbaycan’da "Yılın En Başarılı Yabancı Bilim Adamı" seçilmiştir.

Ahmet Maranki, BMT'nin Unesco ve Avrupa Birliği nezdinde kurularak faaliyet gösteren IPA-International Personel Academy'de görev yapan yazar; yaptığı bu ilmî çalışmalar, hazırlanan ders programları ve bunların uygulanması, yayınlanan kitaplar ile ilmi şura kararıyla "Univesity Lecturer" göreviyle "Economy" alanında profesör unvanı alarak ‘Ateste’ edilen tek T.C. vatandaşıdır.

Ahmet Maranki, Kafkasya ve Azerbaycan’da kaldığı bu sürede SSCB'nin çağdaş dünyaca bilinmeyen yönleriyle ilgili stratejik ve kozmik araştırma merkezlerinde eğitimde bulunarak ekstrasens ve bioenerjist unvanını almıştır.

Ahmet Maranki, eserlerinde de görüleceği gibi T.C.’deki devlet görevi sırasında meslekî çalışmaları yanında, 1987'de Ortadoğu'daki İran-Irak Savaşı sırasında Musul-Kerkük bölgesinde Türkmenlerle ve Suudi Arabistan’da İslam konferansıyla ilgili, 1990 yılında Balkanlarda ve Bulgaristan'daki Türklere uygulanan asimilasyon  ve tehcirle ilgili, 1991 yılında ABD'de  Müslüman-Kızılderililerle ilgili,  1993'ten  günümüze kadar da Kafkaslardaki Türkler ve bilhassa Azerbaycan’la ilgili çeşitli kuruluşlarla işbirliği içinde görev yapmıştır. Bu çalışmalarını ulusal ve uluslararası  yazılı ve görsel medyada 55 adet tebliğ, 10 adet ders ve sosyal muhtevalı kitap ve "strateji" adıyla yayınlanan makaleleriyle kamuyla paylaşmıştır.

Ahmet Maranki, Pek çok bilimsel araştırmanın öncülüğünü yapan ve Rusya-Avusturya-Azerbaycan -Türkiye'nin bilim adamlarından oluşarak 1990 yılında kurulan "Bilim ve Buluş Adamları Derneği'nin genel sekreterliğini de yürütmüştür, halen Türkiye’nin AB'ye girme sürecinde AB stratejilerinin hazırlanmasıyla ilgili olarak Hollanda Amsterdam'da  "Türkiye Hollanda Vakfı"nı ve bu kitabın konuların bilimsel olarak araştırmalarının yapıldığı "The Institute for Cross Cultural Health" adlı enstitünün başkanlığını yürütmektedir.

Ahmet Maranki, BMT Asya-Pasifik ve Avrupa Başkanı Setsuka Yamazaki tarafından başka projelerde uzman olarak çalışmak üzere davet edilen yazar, Türkiye'de kalarak bu necip millete hizmeti ön planda tutmuştur.

1969 yılından beri sporla yakından ilgilenen Ahmet Maranki, kara kemer, judo, tekvando, şhiatsu hocası olarak halen Güreş İhtisas Kulübü’nde Türk sporuna hizmet vermektedir.

Ahmet Maranki, Dünyada ve Türkiye'de sosyal ve stratejik pek çok vakıf, dernek, düşünce kulüpleri vs. gibi NGO'larda (Sivil Toplum Kuruluşu) faaliyet gösteren yazar evli ve 3 çocuk babası olup İngilizce, Arapça, Rusça, Azerice, Osmanlıca bilmektedir.

Prof. Dr. Ahmet Maranki’nin 5 ayrı sahada 54 adet yayınlanmış eseri bulunmakta olup, yazarımızın son eseri “Kozmik Bilim ve Bilinçle Yaşam Enerjisi” kitabı bugüne kadar 2 yılda 73 baskı yapmıştır.
 
Kaynak: www.maranki.com

Ahmet Maranki başlıklı bu makale 03-07-2009 tarihinden itibaren 40187 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Ahmet Maranki

Sayfayı Paylaş:


NOT: Bu site Sayın Ahmet Maranki'nin resmi sitesi değildir. Ahmet Maranki'nin Resmi web sitesi www.maranki.com'dur. Ahmet Maranki'ye Sorularınızı info@maranki.com'dan iletebilirsiniz.
Ahmet Maranki için yapılmış yorumlar.
kişiliği şahsiyeti harika bir insan
Yazan: ayşe aktaş - İzmir
Puan:kişiliği şahsiyeti harika bir insan

"hocamın konuşma natıkası maddi ve manevi olarak olarak çok kuvvetli çalışmaları ve yardımları için allah razı olsun bir şey sormak istiyorum kiraz ve karpuz rejimini günde 4 kez insülin yapılan diabet hastalarıda yapabilirmi e-mail adresine hemen cevap verirseniz yapmak istiyorum saygılar."
  
Bu yorum 03-07-2009 12:09:00 tarihinde yazılmıştır...

acil zayıflamak
Yazan: dilek yılmaz - Adana
Puan:acil zayıflamak

"zayıflamak istiyorum 107 kiloyum 169 boyum var 27 yasındayım yardım edin"
  
Bu yorum 03-07-2009 16:46:42 tarihinde yazılmıştır...

kiraz diyeti kilo veremedim
Yazan: canan çapanoğlu - İstanbul
Puan:kiraz diyeti kilo veremedim

"yazın verilen 2 defa 3 er günlük kiraz diyetini harfi harfine uygulamama rağmen hiç kilo veremedim.bu konuda ne diyeceksiniz.yorumunuzu bekliyorum"
  
Bu yorum 29-01-2010 20:43:06 tarihinde yazılmıştır...

boy uzatma ilacı
Yazan: muharrem yaşar - Diyarbakır
Puan:boy uzatma ilacı

"slm lar Sayın hocam 27 yaşındayım 165 boy acba 5cm de olsa uzamak mümkünmü? sa"
  
Bu yorum 14-04-2010 22:26:56 tarihinde yazılmıştır...

zayıflama yöntemleri ahmet maranki
Yazan: gülendam - Ardahan
Puan:zayıflama yöntemleri ahmet maranki

"sn. ahmet hocam malum yaz mevsimi geliyor hepimizi bir zayıflama telaşı aldı bize ne tür zayıflama yöntemleri önerirsiniz?"
  
Bu yorum 21-04-2010 00:39:05 tarihinde yazılmıştır...

zeka açıcı şeyler
Yazan: nuray camcı - Ordu
Puan:zeka açıcı şeyler

"nasıl bukadar zeki olabiliyor,ve herşeyi aklınızda tuta biliyorsunuz.iki tane oğlum var akıllılar ama akıllarında herşeyi tutamayıphemencecik unutuyorlar.yedirmem gereken zeka açıcı birşey varmı"
  
Bu yorum 09-07-2010 01:11:23 tarihinde yazılmıştır...

Ahmet Maranki Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.