reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Aç Kalmadan 1 Haftada Zayıflama

Zayıflama Aç Kalmadan 1 Haftada Zayıflama konusunu yazdır Aç Kalmadan 1 Haftada Zayıflama konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: Zayıflama Bilgileri   
Bu makale 15-10-2010 tarihinde saat 15:19:11 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 3137 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Amerikalı doktor Barry Sears, 42 ülkede yayımlanan Zone Diyeti adlı kitabında, bir haftada sağlıklı kilo vermenin formülünü açıklıyor.

Prestij Yayınları'nca Türkçe ye çevrilen Zone Diyeti , ünlülerin diyeti olarak da biliniyor. Cindy Crawford, Bill Cosby gibi ünlülerin uyguladığı Zone Diyeti , aşırı insülin seviyesini yediğiniz besinlerle düşürebilmeyi amaçlıyor. Diyetin temeli, insülin hormonunun belli bir seviyede tutulmasına dayanıyor. Günde en az 5 öğün yemeyi ve hiç aç hissetmemeyi vaat eden diyette yasaklanan en önemli şey; "Aç kalmak". Çok katı kurallar içermeyen Zo ne diyetinde fast food a bile yer var!

Diyet önerilerini ve başarısını 15 kitaptan oluşan bir seride toplayan Sears ın Zone Diyeti nin felsefesini, Yediğiniz yemeğin, aldığınız ilaç kadar önemli olduğu düşüncesi oluşturuyor.

Kitabında diyetin sonuçlarının bir hafta sonra görülmeye başladığını belirten Sears, bu diyetin aynı zamanda yaşlanma sürecini tersine döndüren bilimsel olarak kanıtlanmış tek beslenme programı olduğunu da iddia ediyor.

Yemeğin ilaç olduğunu düşün!

Kalori hesaplamaya karşı çıkan Sears, önemli olanın insülin gibi hormonların dengede tutulması olduğunu belirtiyor ve şöyle diyor; "Her öğünde protein ve karbonhidrat dengeli alınmalı. Bütün protein ihtiyacı bir öğünde, karbonhidrat ihtiyacınızı bir sonraki öğünde alamazsınız. Çünkü insülin seviyeniz yükselir. Yemeğinizin ilaç olduğunu düşünün. Her öğünde tabağınızı dengeleyin ve tek bir öğünde asla fazla kalori almayın. Ölçünüz de gözünüz ve avucunuzun içi olsun."

Sears ın savunduğu önemli noktalardan biri de, besinsel yağların gerçek düşmanımız olmaması. Sears, artan obezite salgınının asıl nedenini, "İnsülin hormonunun aşırı üretimi şişmanlatır, şişman kalmanıza yol açar" diye açıklıyor.

İşte Zone Diyeti nin kuralları

İkisi ara öğün olmak üzere günde beş kez yemeye gayret edin. Aç olun ya da olmayın, öğünlerin arasında 5 saatten fazla zaman geçmesine izin vermeyin. Aslında yemek yemek için en uygun zaman, aç olmadığınız zamandır. Çünkü bu, insülin seviyenizi sabitlediğiniz anlamına gelir. Günde en az sekiz bardak (1.8 litre) su için. Uyandıktan sonra bir saat içinde kahvaltı yapın.

Zone a uygun fast food yemekleri

McDonald s; Izgara McChicken sandviçi (ekmeğin 4 te 1 ini atın) Burger King; Mayonezsiz Burger King ızgarası (ekmeğin 4 te 1 ini atın)

Diyetin püf noktası

Daha fazla meyve sebze yiyin. Makarna, tahıllar ve diğer nişastalar konusunda temkinli olun.

Yağ yakmak için mutlaka sınırlı olsa da yağ almak şart. Zeytinyağı ve balığı tercih edin. Herhangi bir öğünde asla avucunuza sığacak miktardan fazla et tüketmeyin. Bu miktar elinizin kalınlığından fazla olmamalı. Her bir öğünde kadınlar 90 gram (3 köfte kadar), erkekler 120 gram et yemeli.

Tabağınızı üçe ayırın. Tabağın üçte birine avuç içinden biraz büyük ve kalın olmayan az yağlı bir et (veya proteinli besin) koyun. Diğer üçte birine bolca sebze meyve, geri kalanına ise az miktarda zeytinyağıyla birlikte, kıyılmış badem koyun.

Dışarıda yemek yerken ekmek yememeye dikkat edin. Eğer karbonhidrat alacaksınız, bunu tatlıya saklayın. Başka şeyler ısmarlamadan önce mönüden az yağlı protein yemeğinizi seçin. Yemeği beklerken herkes ekmeğe saldırdığında, bir kadeh şarap ya da bir bardak su için. Tatlı geldiğinde mümkünse yarısını yiyin. Tatlı yerine en iyisi taze meyvedir.

Aç Kalmadan 1 Haftada Zayıflama başlıklı bu makale 15-10-2010 tarihinden itibaren 3137 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Aç Kalmadan 1 Haftada Zayıflama

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Aç Kalmadan 1 Haftada Zayıflama Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.