İş Yerinde Diyet konusunu yazdır

İş Yerinde Diyet


Bu makale zayiflamabilgileri tarafından 2011-07-10 18:25:54 tarihinde yazılmıştır. Bugüne kadar 171 defa okunmuştur...

Ofisteyken her zaman istediğiniz gibi beslenmek çok zordur. İstediğiniz her şeyi yiyemeseniz bile ufak tefek değişikliklerle diyetinizi bozmadan zayıf kalabilirsiniz.

Sabah kahvaltısı kesinlikle atlamamanız gereken bir öğündür. Evde kahvaltı yapamıyorsanız ofiste yoğurt, meyve, meyve suyu, yulaf ezmesi gibi sağlıklı çözümler deneyebilirsiniz.

Aslında gün içinde hiçbir öğünü atlamamanız gerekiyor. Öğün atlamak ve günde 1 öğün yemek sizi zayıflatmaz, yalnızca metabolizmanızı yavaşlatarak daha yavaş kalori yakmanıza neden olur. Ayrıca vücudunuzu besinsiz bıraktığınız için bağışıklık sisteminiz zayıflar, sürekli yorgunluk ve halsizlik peşinizi bırakmaz.

Gün içinde ayağa kalkmak ve yürümek için her fırsatı değerlendirin. İnsanları çağırmayın, siz onların yanına gidin. Mutlaka merdivenleri kullanın. Telefon görüşmelerinizi ayakta yapın. Akşam eve giderken 1 durak önce inin ve yürüyün.

Ara öğünler yiyerek hem metabolizmanızı hızlandırır hem de kan şekerinizi dengede tutabilirsiniz. Metabolizmanızın hızlanmasıyla birlikte vücudunuzun gün içinde yaktığı kalori miktarı artacaktır. Ara öğünlerde kesinlikle ana yemek yemeyin. Hafif, az kalorili ve yağsız atıştırmalıkları deneyebilirisiniz.

Sürekli su için. Masanızda mutlaka bir su şişesi bulundurun ve şişenizi gittiğiniz her yere götürün. Öğle yemeğinde şekerli meşrubatlardan uzak durun. Çay ve kahve çok tüketiyorsanız kullandığınız şeker miktarını mutlaka kontrol etmelisiniz. Şeker miktarını azaltın ve en az 2-3 bardak kahve veya çayı şekersiz için.Kaynak: http://www.zayiflamabilgileri.com/diyet/is-Yerinde-Diyet.html