Zayıflamak İçin İpuçları konusunu yazdır

Zayıflamak İçin İpuçları


Bu makale zayiflamabilgileri tarafından 2011-07-12 15:23:18 tarihinde yazılmıştır. Bugüne kadar 135 defa okunmuştur...

Artık fazla kilolarınızdan sıkıldınız, yoruldunuz, kendinizi yenilemek istiyorsunuz. Zayıflamak için aç kalmanıza hiç gerek yok! Vücudumuzun istekleri ve kendine özgü bir dili var. Yani şişmanlıktan yana mutluluk oyunları oynamamıza gerek yok. Bazı küçük ve kolay önerileri dikkate alırsak, şişmanlık ve kilo gibi sorunlarımızdan kurtulacağız. Diyet yapmaya karar verdik ve uygulamaya başladık. İşte önemli olan bundan sonrası.

Kesinlikle kararlı olmalı ve asla taviz vermemeliyiz. “Bir dirhem et bin ayıp örter” sözünün geçmişte kaldığı bir dönemde yaşamakta, artık kilo probleminin onlarca hastalığı da beraberinde getirdiği bilinmekte. Az ve sık yemek yenmeli yiyeceklerimiz önce ağzımızda, sonra midemizde sindirilmeli. Bilindiği gibi ne kadar az ve sık öğünler yersek, metabolizmamız o kadar hızlı çalışacak, yağ yakımımız kolaylaşacaktır.

Dondurulmuş ve hazır gıdalardan uzak duralım!

Hem son derece sağlıksız, hem de kilo almamızı hızlandıracak besinler. Sadece bizim ülkemizde değil, diğer toplumlarında hazır beslenmeye meyilli olduklarını görmekteyiz. Bizler toplum olarak çok şanslıyız, çünkü taze meyve sebzeler her an elimizin altında.

Acıktıkça ve atıştırma hissimiz uyandıkça, dilediğimizce meyvelerimizden tüketebiliriz. Cips, çerez, kek, börek, kızartma, tatlı türü son derece yüksek kalori içeren besinlerden buzdolabımızı uzak tutmak durumundayız. Aç karnına kesinlikle market alış verişine çıkmayalım. Su içmeyi ihmal etmeyelim.

Zayıflarken en büyük yardımcımız su olacaktır. Günde sekiz bardaktan az olmamak kaydıyla, içmemizde büyük fayda var. Kahvaltımızı düzenli olarak yapmalı, taze sıkılmış portakal suyu veya şekersiz çay yine faydalı olacaktır. Kesinlikle televizyon karşısında yemek yemeyin.

Ayrıca yapılan araştırmalara göre yemeklerden önce ağzımıza aldığımız bir tutam taze nanenin iştah kapatıcı özelliği varmış. Diyet yapmayı kesinlikle ihmal etmeyin.

Egzersiz yapın Yürüyün, koşun, bisiklete binin, ip atlayın, asansöre binmeyin onun yerine merdivenleri tercih edin. Hem ruhsal açıdan hem bedenen kendinizi hafiflemiş hissedin.


Kaynak: http://www.zayiflamabilgileri.com/zayiflama/Zayiflamak-icin-ipuclari.html