Sigara İçen Ünlüler konusunu yazdır

Sigara İçen Ünlüler


Bu makale Zayıflama Bilgileri tarafından 2010-10-25 16:44:27 tarihinde yazılmıştır. Bugüne kadar 6363 defa okunmuştur...

Araştırmalar, filmlerde bol bol sigara içen film yıldızlarının genç ve çocukları da bu alışkanlığa sürüklediğini ortaya çıkardı.

ABD de yapılan bir araştırma, filmlerde sigara içen yıldızların gençleri sigara içmeye yönlendirdiğini doğruladı.

Yaşları 10-19 arasında değişen 632 öğrencinin katılımıyla yapılan araştırmada, gençlerin sevdikleri sinema yıldızlarına, bir ile beş arasında değişen puan vermeleri istendi.

Gençlerin, en az iki filmde sigara içen yıldızlara, sigara içmeyen yıldızlara göre, bir buçuk kat yüksek puan verdikleri saptandı. En az üç veya dört filmde sigara içen yıldızlar ise, sigara içmeyen yıldızlara göre üç kat puan aldı.

Araştırmada, hiç sigara içmeyen gençlerin, en az 3-4 filmde sigara içen yıldızlara yüksek puan verdikleri gözlendi. Sigaraya henüz başlamamış olan gençler, sevdikleri yıldızları, filmlerde sigara içtikleri için seçtiklerini söylediler.

Araştırmacılar, gençlerin çoğunun, sinema yıldızlarından etkilenerek sigarayı denediklerini, medyanın gençlerin sigara alışkanlıklarında etkisinin çok büyük olduğunu söylediler.

Filmlerde en çok sigara içen yıldızlar; Leonardo DiCapri, John Travolta ve Sheron Stone olarak belirlendi.

Konuyla ilgili araştırmanın sonuçları, British Medical Journal adlı tıp dergisinde yayınlandı.

Kaynak: http://www.zayiflamabilgileri.com/saglik/Sigara-icen-unluler.html