Karatay Diyeti konusunu yazdır

Karatay Diyeti


Bu makale zayiflamabilgileri tarafından 2011-07-08 18:04:19 tarihinde yazılmıştır. Bugüne kadar 978 defa okunmuştur...

Başarılı diyet listeleri genellikle onu hazırlayan diyet uzmanlarının adlarıyla bilinir dukan diyeti örneği ve diğerlerinde olduğu gibi karatay diyeti aynı şekilde Prof. Dr. Canan Efendigil Karatay ın hazırlamış olduğu karatay diyeti son günlerde oldukça uygulanan diyet listesi haline geldi aramalarda gennellikle adı geçen diyet listesine yönelik zararları konusunda karatay diyet listesinin zararları olarak pek fazla başlık görünmüyor. Bu durum diyet listesinin yeni olması ile de alakalı olabilir veya uygulayan insanların kilo verme başarısı gösterdiklerinde oluşabilir bunu zamanla hep birlikte göreceğiz karatay diyetiyle ilgili olarak ilk izlenim sorunsuz şekild e uygulayarak kilo verdirği kanaati hakim durumdadır. Karatay diyeti nedir denildiğinde diyet yaparken halsizlikle yorgunlukla bıkkınlıkla karşılaşlam istemeyenlere müjde olarak sunulan diyettir denilebilir.

Karatay diyeti diğir diyetlerinden farklı olarak değişik besin gruplarını bilinenin dışında olarak tüketilmesini amaçlayarak düzenli olarak kilo vermeyi sağlayacaktır. Hazır yiyeceklerin besin değeri evde yapılanlara oranla daha yüksek olacaktır. Yüksek kalori içeren yiyeceklerin tüketilmeye devam edilmesi kilo sorununun katlanarak artmasına neden olacaktır.

Az yediğim halde kilo veremiyorum diyenlerin kesinlikle diyet ve beslenme uzmanlarına müracat ederek düzenli beslenme planları hazırlanmalı ve kilo verme konusunda en doğri kararlar verilmelidir.
Kaynak: http://www.zayiflamabilgileri.com/diyet/Karatay-Diyeti.html