Havuç Zayıflatır mı? konusunu yazdır

Havuç Zayıflatır mı?


Bu makale zayiflamabilgileri tarafından 2011-07-09 14:11:03 tarihinde yazılmıştır. Bugüne kadar 860 defa okunmuştur...

Havuç yüksek miktarda lif içerir. Bu nedenle hazmı daha uzun sürer ve daha uzun süre tok kalmanıza neden olur.

Havucun içindeki yararlı maddeleri A, D, E, K, B2, B12 vitaminleri, karoten, iyot, askorbik ve pantotenik olarak sıralayabiliriz.

Yemekten önce

Her öğünden önce 1 adet havuç yiyin.

Havuç içerdiği yüksek orandaki lif nedeniyle tok hissetmenizi sağlar. Sizi tam olarak doyurmasa da sofrada daha az yemek yemenize neden olur.

1 havuç 30-35 kalori içerir. Bu miktar diyetinizi etkilemek için yeterli değildir. Her yemekten önce yiyeceğiniz 1 havuç ile 30-35 kaloriden çok daha fazlasını kesebilirsiniz.

Sabahları


Havuç yeme fikri hoşunuza gitmediyse bir de havuç suyu deneyin. Her öğünden önce bir büyük bardak havuç suyu için.

Sabah kahvaltıda içeceğiniz havuç suyu size ihtiyacınız olan tokluk hissini sağlar. Ayrıca havucun içindeki B12 vitamini yorgunluk ve halsizliğe de iyi geldiği için daha zinde hissedebilirsiniz.

Yemek ve tatlılar


Havuçlu yemekler ve tatlılar yaparak kalori tüketiminizi azaltabilirsiniz. Elbette diyetinizin başarılı olması için havuçlu yemeğiniz ve tatlınızı makul miktarlarda yemeniz gerekiyor.

Diyet listesi

Örnek olması açısından size 3 günlük bir havuç diyeti veriyoruz. Az kalorili ve dengeli beslenmek için bu öğünleri arada bir uygulayabilirsiniz. Sağlık durumunuzda kötüleşme fark ederseniz diyet yapmayı hemen bırakmalısınız.

KahvaltıÖğlen


Akşam
Kaynak: http://www.zayiflamabilgileri.com/zayiflama/Havuc-Zayiflatir-mi.html