Diz Ağrılarına Ne iyi Gelir? konusunu yazdır

Diz Ağrılarına Ne iyi Gelir?


Bu makale zayiflamabilgileri tarafından 2011-07-08 12:48:33 tarihinde yazılmıştır. Bugüne kadar 175 defa okunmuştur...

Düzenli egzersiz dizin dayanıklılığını muhafaza etmek için gereklidir. Düzenli egzersiz yapmaığınız zaman kaslarınız güçsüzleşir, eklemleriniz desteksiz kalır ve kaslarınız, kemikleriniz, tendonlarınız, bağlarınız ve eklemleriniz incinip yanlış sıralanabilir.

Yapılacak en iyi şey incinme açısından düşük riske sahip diz aktivitelerini seçmektir. Dizde meydana gelen yaralanma osteoartrit riskini 2 katına çıkartmaktadır. Eklemleriniz için günlük makul egzersizler yapmak ara sıra yapılan ağır egzersizlere göre daha iyidir.

Yoga, yürüyüş, bisiklete binme, yüzme ve ağırlık kaldırma gibi dayanıklılığı, gücü ve esnekliği artıran düşük etkili egzersizler üzerinde yoğunlaşın. Bu çeşit egzersizler dolaşımınızı artırır, hareket aralığınızı geliştirir ve diz eklemi etrafındaki kasları geliştirir. Yapılan bir araştırmaya göre kuadrisepslerin kuvvetinde %20-25 lik bir artma dizde osteoartrit gelişiminin görülmesinde %20-30 luk bir azalma sağlamaktadır. Haftanın her günü en az 30 dakika egzersiz yapmayı hedefleyin.


Kaynak: http://www.zayiflamabilgileri.com/guzellik/Diz-Agrilarina-Ne-iyi-Gelir.html