reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Silcan

Zayıflama Silcan konusunu yazdır Silcan konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 23-08-2011 tarihinde saat 17:55:16 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 55 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


SİLCAN


Kara böğürtlen (Datça); dikenucu (Inebolu-Kastamonu); mamula, mamuli (Rize); özdikeni, zmilanç (Trabzon); çıtırgı, diken özü, gıcırdikeni (Karadeniz Ereğlisi); melucan (Zonguldak); merevcan (Ordu-Giresun); sıraca (GözneMersin); sitton. yabansaparnası, zırmtlak, zincan, kırçan (Çarşamba-Samsun); izmilanga (TireboluGiresun); özlemekfilizi (Edremit-Balıkesir); müzlümek, müzdelek (Kastamonu); bursula pancan (Tosya- Kastamonu)

Kışın yapraklarımı dökerim, tırmanıcı ve dikenliyim. Dikenliyim dediğime bakmayın, körpe filizlerimdeki dikenler canınızı acıtmaz. Bakır rengidir bu filizler, uçlarında asma filizi gibi yakaladığım yere tutunmama yarayan incecik uzantılar vardır. Pazarlara bazen demetler halinde, bazen kiloyla satılmak üzere getirilirim. Bakmayın çok göründüğüme, ayıklanınca bir avuç kalırım, çünkü uçta ki körpe kısımlarım yenir ancak.

En çok Ege'de ve Karadeniz'de tüketilirim ama zannetmeyin ki sadece buralarda yetişirim. Ben olmasam ormanlarda dolaşırken ne toplayacaklar diyeceğim, diğer otlara ayıp olacak. iyisi mi sesimi fazla yükseltmeyip idrar artırdığımı, iştahları açıp kanı temizlediğimi söylemekle yetineyim. ister çayımı için, ister kavurup yiyin, iştah açıcı olduğumu göreceksiniz körpe filizlerimin.
Silcan başlıklı bu makale 23-08-2011 tarihinden itibaren 55 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Silcan

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Silcan Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.